Ošúpané zemiaky si vložte do topánok. Vyriešite tým dva problémy

zemiak topanky

Už vás nebavia príliš tesné topánky? Našťastie ich môžete natiahnuť pomocou domácej metódy. Stačí do nich vložiť ošúpaný zemiak. Zistite, v čom presne spočíva tento trik, a naučte sa ďalší patent na naťahovanie topánok.

Tlačia vás vaše kožené topánky? Niekedy si topánky nevyskúšame presne v obchode alebo si ich objednáme online a neskôr zistíme, že nás tlačia. Našťastie sa tento problém dá vyriešiť pomocou jednoduchých trikov. Na jeden z nich potrebujete len ošúpané zemiaky a nič iné. Čo je potrebné urobiť?

Ošúpte zemiaky a vložte ich do topánok. Ráno si hneď všimnete rozdiel

Ak vás kožené topánky tlačia na prstoch a sú jednoducho nepohodlné, vyskúšajte zemiakový trik, ktorý ich mierne roztiahne. Stačí, ak ošúpete dve hľuzy, dôkladne ich umyjete a do každej topánky vtlačíte jeden kus. Nechajte topánky cez noc, počas ktorej šťava uvoľnená zo zeleniny urobí prácu sama. Už ráno si všimnete, že je natiahnutá a nepríjemný zápach je preč.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Len nezabudnite potom vnútro topánok utrieť vlhkou handričkou, aby ste mohli odstrániť prebytočnú šťavu. Majte na pamäti, že tento trik bude fungovať len na prírodnú kožu. Neskúšajte ho teda na topánkach z iných materiálov.

Ako si môžete natiahnuť topánky doma? Vyskúšajte ďalšie triky

Okrem zemiakového triku môžete vyskúšať aj iné jednoduché metódy. Jednou z nich je obliecť si hrubé ponožky, obuť si topánky na nohy a chodiť v nich po byte približne niekoľko minút denne. Čoskoro zistíte, že sa trochu rozšírili.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začínate takto chudnúť? Môže vám to urýchliť starnutie a spustiť rakovinu

Ďalším trikom je naplniť strunové vrecúška vodou, vložiť ich do topánok a dať ich na noc do mrazničky. Dbajte však na to, aby materiál nevytekal. Taktiež túto metódu nepoužívajte na lakované alebo plastové topánky. Ak domáce triky nefungujú, oplatí sa požiadať o pomoc obuvníka, ktorý ako odborník určite nájde riešenie problému.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *