• 3 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Bývalý zamestnanec hotela prezrádza: Toto môže byť v kozmetike, ktorú dostanete

Bývalý zamestnanec hotela prezrádza: Toto môže byť v kozmetike, ktorú dostanete

O tom, že kozmetika v hoteli môže byť nebezpečná, hovoria bývalí zamestnanci ubytovacích zariadení aj ich hostia. Niektorým sa stalo osudným napríklad používanie kondicionéru na vlasy. Odporúčame vám, na čo by ste si mali dávať pozor, keď zostávate na noc mimo domova.

Bývalí a súčasní zamestnanci hotelov radi odhaľujú tajomstvá ubytovacích zariadení na internete a varujú pred nástrahami, ktoré na hostí čakajú. Cestovatelia sa o rôzne príbehy „na výstrahu“ delia aj na fórach. Obaja varujú, že kozmetika v hoteloch môže byť škodlivá. Problémom je najmä jeden typ prípravku.

Prečo by ste si mali dávať pozor na kozmetiku v hoteli?

Na internete kolujú najrôznejšie príbehy o nepriaznivých účinkoch hotelovej kozmetiky. V jednom príbehu sa uvádza, že istá žena prišla o vlasy po použití kondicionéru na vlasy, ktorý mala k dispozícii na izbe. Všetko preto, že do neho niekto pridal depilačný krém. Samozrejme, takéto extrémne situácie nenastávajú vždy, ale treba si dávať pozor. Ak sú hygienické výrobky umiestnené v nádobách na opakované použitie, ktoré sa dajú ľahko odskrutkovať, nikdy si nemôžeme byť istí, či je v nich skutočne mydlo, šampón alebo kondicionér na vlasy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa teší, že Fico vyhral a neuveríte, čo napísal k slovenským voľbám

Nie je možné zistiť, či kozmetický prípravok nebol nahradený alebo „vylepšený“ nejakou nezvyčajnou zložkou náhodným vtipálkom. Môže sa tiež stať, že hotelová kozmetika je nekvalitná a spôsobuje napríklad alergickú reakciu. Preto si radšej dvakrát rozmyslite, než začnete používať hotelové výrobky. Niekedy si môžete vziať vlastné ošetrujúce prípravky alebo si ich kúpiť v miestnej drogérii a ušetriť si tak veľa stresu a dokonca aj utrpenia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Orbán sa teší, že Fico vyhral a neuveríte, čo napísal k slovenským voľbám

Ktoré konkrétne výrobky môžu byť nebezpečné?

Ako sme už spomenuli, najväčšou neznámou je kozmetika naliata do opakovane použiteľných obalov. Samozrejme, môže sa ukázať, že obsahujú presne tie správne výrobky, ale nikdy si nemôžeme byť istí. Navyše v prípade takýchto obalov si nemôžeme prečítať zloženie výrobku a skontrolovať, či neobsahuje látky, ktoré môžu spôsobiť alergickú reakciu alebo podráždenie. Preto je najlepšie používať len kozmetiku, ktorá je v továrenskom balení. Osobitnú pozornosť treba venovať výrobkom na starostlivosť o vlasy, ako sú kondicionéry. Ako radí webová stránka WP Woman:

Ak teda nejde o miniatúry, ktorých zloženie môžeme ľahko skontrolovať, je lepšie nespoliehať sa na kondicionéry dostupné v hoteli. Namiesto toho sa odporúča vziať si so sebou obľúbené prípravky na starostlivosť o vlasy v malých nádobkách.

Podobné články

5 vecí, ktoré hneď urobte, keď prídete na hotel

5 vecí, ktoré hneď urobte, keď…

Keď myslíme na hotel, okamžite si…
Letuška radí ľuďom: Po príchode na hotel dajte fľašu vody pod posteľ. Zachráni vás to

Letuška radí ľuďom: Po príchode na…

Ako je známe, letušky trávia veľa…
Po tejto informácii už nepoužívam riad z hotelovej izby. Ostanete šokovaný

Po tejto informácii už nepoužívam riad…

Hotelové izby sú najčastejšie vybavené rýchlovarnou…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *