• 3 septembra, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Našli ste si túto vec pred dverami? Je možné, že si vás označili zlodeji

Našli ste si túto vec pred dverami? Je možné, že si vás označili zlodeji

Vedeli ste, že zlodeji si označujú domy, ktoré chcú vykradnúť? Naučte sa ich techniky a v prípade potreby budete vedieť o hrozbe informovať príslušné služby.

Nikto z nás sa nechce vrátiť z rodinného výletu a vidieť vykradnutý dom. Ukazuje sa, že ak nás chce zlodej vykradnúť, už dlho sleduje náš majetok a vyberá si ideálny okamih (zvyčajne vtedy, keď nikto nie je nablízku). Používa na to niekoľko trikov, o ktorých ani neviete. Zistite, ako včas reagovať na prvé náznaky, že niekto číha za rohom.

Ako si zlodeji označujú domy, ktoré chcú vykradnúť?

Stalo sa vám niekedy, že ste pri dverách videli prázdne kartónové škatule? Nuž, to je znamenie, že v blízkosti číha zlodej! Je to jedna z metód, ktorou si overujú, ako dlho ste neboli doma. Každý si pohne kartónovou krabicou hneď, ako prekročí prah, a neprítomnosť krabíc je jasným ukazovateľom toho, v akom čase sa vraciate domov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte šupky z cesnaku. Majú tieto úžasné schopnosti

Ďalším trikom, ktorý používajú, je prevrátenie rohožky, vloženie kúska papiera do dverí alebo prelepenie zámky. Všetky tieto činnosti majú ukázať, ako dlho ste boli preč. Ak ste niekde preč dlhšie ako niekoľko hodín, dajte susedom na vedomie, že ak uvidia pod vašimi dverami kartónové škatule alebo rozbalenú rohožku, nech okamžite uvedú miesto do pôvodného stavu.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapáľte si doma bobkový list a urobíte veľa pre vaše psychické zdravie

Aj keď nebudete doma, zlodej si bude myslieť opak. Dobrým nápadom je tiež investovať do ceduľky s informáciou, že na pozemku sa nachádza pes. Zlodej nebude riskovať konfrontáciu s chlpatým psom.

Chystáte sa na dovolenku? Zdržte sa nahrávania fotografií

Väčšina z nás nahráva fotografie z navštívených krajín na web práve v okamihu, keď sme ich urobili. Je to mimoriadne nezodpovedné. Všetko preto, že nikdy nevieme, či naše sociálne siete nesleduje zlodej. Ak chcete nahrať svoje snímky z dovolenky, vytvorte si súkromné konto, ku ktorému budú mať prístup len vaši blízki priatelia. Opatrnosti nie je nikdy dosť!

Podobné články

Slováci pozor! Ak si nájdete toto pred dverami, pozorujú vás zlodeji

Slováci pozor! Ak si nájdete toto…

Portál opísal nezvyčajný spôsob zlodejov, ktorý…
Nový trik zlodejov: Našli ste si takto pred dverami rohožku? Dajte si veľký pozor

Nový trik zlodejov: Našli ste si…

Zlodeji sú počas sviatkov mimoriadne aktívni,…
Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú autá, dajte si pozor

Nový trik zlodejov. Takto mincou kradnú…

Ako zlodeji kradnú autá? Túto otázku…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *