Ľudia začali striekať WD-40 do záchodu. Toto sa s ním stane

wd40

Obľúbený olej v spreji sa najčastejšie používa na vŕzgajúce dvere alebo skrinky. Nevedeli ste, že má aj iné nečakané využitie. Ukážeme vám, aké jednoduché je použitie oleja WD-40 na čistenie a ako vám môže pomôcť pri čistení toalety.

Nepríjemný vodný kameň

Vodný kameň sa vyskytuje vo všetkých domácnostiach. Najväčšie problémy majú tí, ktorí majú v potrubí tzv. tvrdú vodu. Vodný kameň potom upcháva kanvicu, kohútiky pri umývadlách a dreze alebo záchodovú misu. Odstránenie vodného kameňa je náročné a zvyčajne si vyžaduje dlhé namáčanie. Preto je oveľa jednoduchšie vzniku vodného kameňa predchádzať.

To nemusí vždy znamenať inštaláciu drahého filtračného systému. Na niektorých miestach pomôže s vodným kameňom obľúbený olej WD-40.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Dôkladné čistenie toalety od vodného kameňa

Prvá vec, ktorú treba urobiť, je dôkladne vyčistiť toaletu od vodného kameňa. Vezmite si olej WD-40, otvorte okná, aby sa miestnosť dobre vetrala, a nastriekajte misu olejom WD-40. Prípravok nechajte pôsobiť cez noc. Na druhý deň záchodovú misu dôkladne vyčistite a po vodnom kameni už nebude ani stopy. Výrobok je primárne určený na odstraňovanie hrdze a ochranu povrchu, je to silná chemikália.

Preventívna ochrana toalety

Postriekanie toalety prípravkom WD-40 vytvorí na toalete ochranný film. Ten vydrží niekoľko dní a vodný kameň sa nebude tvoriť. Ak máte len občasný problém s vodným kameňom, postačí nastriekať olej do vody na dne toalety. Ak je povrch silne znečistený vodným kameňom, použite olej na celú toaletu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Dajte kartón do koša na odpadky a vyriešte nechutný problém

Vždy dôkladne vyvetrajte

Pri striekaní oleja sa v miestnosti objavia nepríjemné výpary. Postup nepoužívajte, ak nemôžete miestnosť dostatočne vyvetrať. Zároveň dbajte na to, aby sa olej pri aplikácii nedostal na povrch dlaždíc. Je veľmi klzký. V mokrej kúpeľni sa dá pomerne ľahko pošmyknúť a postriekanie podlahy olejom by výrazne zvýšilo riziko pádu.

One Reply to “Ľudia začali striekať WD-40 do záchodu. Toto sa s ním stane”

 1. Myslíme ľudia aj na to že voda sa recykluje a tú istú vodu budeme čoskoro asi najskôr aj pravdupodiac piť, alebo sa ňou umývať.. pravdepodobne obe možnosti… wd 40 je silná chemikália.. ako je uvedené aj hore v článku..

  Príklad..hmm. …..začne túto ,,pomôcku,, po zverejnení tohoto článku praktizovať 10 000 domácností….hmmm.. čo potom?….
  Bude na ďalší článok to nerobiť???.
  Pretože voda z kohútika bude zanesená čističkou plnou chemikálií?

  ???
  Osveta ohľadom vodohospodarstva by nebola zlý Príklad, pre čistenie wc silnými chemikáliami….hmmm neviem….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *