• 29 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Ľudia začínajú dávať ryžu do šatníka s oblečením

Ľudia začínajú dávať ryžu do šatníka s oblečením

Ryža je obľúbenou prísadou do mnohých jedál. Namiesto toho, aby ste ju varili na večeru, ju však môžete použiť netradičným spôsobom a zachrániť si ňou oblečenie. Stačí len trocha výrobku a s nepríjemným problémom si hneď poradíte.

Pri skladovaní oblečenia v šatníku existujú dva nepríjemné problémy, ktoré sa dajú rýchlo a účinne vyriešiť použitím ryže s jednou prísadou. S ňou ochránime oblečenie pred poškodením a navyše sa postaráme o zápach, ktorý vychádza zo skrine hneď po jej otvorení. Čo je potrebné urobiť, aby sme si s tým všetkým poradili?

Nezvyčajné použitie ryže. Rýchlo vám pomôže vyriešiť nepríjemný problém

Pri skladovaní veľkého množstva oblečenia v skrini môžeme zistiť, že sa začne objavovať nepríjemný zápach. Často je to spôsobené vlhkosťou, ktorá sa hromadí vo vnútri nábytku. V dôsledku toho nielenže nepríjemne zapácha, keď šatník otvoríme, ale naberá nepríjemný zápach aj vtedy, keď si chceme oblečenie obliecť, pretože je touto vôňou presiaknuté.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte to pred zimou a budúci rok vaše ovocné stromy zdvojnásobia svoju úrodu

Ryža, ktorú má každý vo svojej kuchynskej skrinke, si dokáže rýchlo poradiť s plesňou a vlhkosťou, a tým aj s nepríjemnými pachmi. Stačí nasypať neuvarené zrnká do sklenenej misky a umiestniť ju do stredu skrinky. Po niekoľkých dňoch zistíte, že ryža nepríjemný zápach pohltila. Môžete ju tiež posypať niekoľkými kvapkami obľúbeného esenciálneho oleja. Tým sa vo vašej skrini dodatočne spustí krásna vôňa.

Trochu ho nalejte do suchej ryže. Okamžite zachránite svoje oblečenie

Vlhkosť a nepríjemný zápach nie sú jediné problémy, s ktorými sa môžeme stretnúť. V šatníku s oblečením sa radi zahniezdia aj mole a poškodzujú tkaniny. Ak chcete ochrániť svoje obľúbené oblečenie, použite šikovný trik s ryžou. Urobte presne to, čo sme opísali skôr, ale navyše vyberte esenciálny olej so špecifickou vôňou, ktorý mole odradí.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nalejte si toto na tanier a dajte pod posteľ. Je to pre vaše zdravie

Tie nemajú rady viaceré vône, takže určite nájdete takú, ktorá je vám príjemná a na mole bude pôsobiť ako odpudzovač. Rozhodnite sa pre eukalyptus, mätu, šalviu, klinčeky alebo levanduľu, aby ste hmyz rýchlo vyhnali. Niekoľko kvapiek takéhoto éterického oleja naneste na suchú ryžu v miske a hotovú misku umiestnite do skrine. Na problém rýchlo zabudnete.

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *