Magnetky na chladničke vám takto môžu poškodiť

chladnicka magnetky

Magnety sú skvelým suvenírom z výletu. Mnohí ľudia majú naozaj bohatú zbierku, ktorá im pripomína miesta, ktoré navštívili. Nie každý však vie, že magnetky môžu poškodiť chladničku.

V mnohých domácnostiach je chladnička ideálnym miestom pre suveníry v podobe magnetky, nákupnej karty a niekedy aj pohľadníc od blízkych. Ako môžu magnety poškodiť chladničku?

Čo je zlé na magnetkách na chladničke?

Magnetka je ideálny suvenír. Väčšinu z nich môžeme kúpiť za naozaj prijateľnú cenu, a preto si ich vyberáme. Magnetky na chladničku prinášajú spomienky na výlet. Čo by na nich teda mohlo byť zlé?

Ľudia, ktorí radi cestujú, môžu mať na chladničke aj desiatky magnetiek. Niekedy sú týmito dekoráciami obsadené celé dvere chladničky. Predovšetkým môžu poškodiť povrch spotrebiča.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len blázon vyhodí kôstky z čerešní. Takto ich dokážete využiť

V ponuke nájdeme rôzne typy magnetiek. Niektoré majú výstupky, ktoré môžu poškriabať povrch chladničky. To však nie je jediný dôvod, prečo je lepšie dekorácie zo spotrebiča odstrániť.

Odstránenie magnetov z chladničky

Jeden magnet umiestnený na chladničke nie je taký silný ako početná zbierka. Ozdoby môžu poškodiť najmä nové spotrebiče s ďalšími funkciami.

Magnetické pole vytvárané magnetmi môže ovplyvniť procesory. Je nepravdepodobné, že by ich poškodil jeden magnet, ale situácia sa zmení, keď sú na chladničke umiestnené desiatky magnetov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slimáky zmiznú a už sa nevrátia. Stačí zakopať vedro s týmto v záhrade

Ďalším problémom je spotreba energie. Keď je na chladničke veľa magnetov, zariadenie môže spotrebovať viac energie. Preto sa oplatí niekoľko z nich odobrať, ak je naša zbierka veľká. Môžu magnety ovplyvniť kvalitu potravín v chladničke?

Majú magnety na chladničke vplyv na potraviny?

Magnety môžu ovplyvniť výkon spotrebiča a dokonca poškodiť jeho povrch. Potraviny, ktoré uchovávame vo vnútri, však neovplyvňujú. Preto sa v tomto ohľade môžeme cítiť bezpečne.

Ak je zbierka magnetov na chladničke značná, môže to mať nepriaznivý vplyv na prevádzku spotrebiča. Preto je dobré niekoľko z nich odstrániť a umiestniť na iné miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *