Masívne výbuchy na ruskej základni! Pomsta Ukrajincov? (Video)

9815b3f9 9cbe 473e a386 d9704a807f38

Sociálnymi sieťami kolujú zábery masívnych explózií, ku ktorým došlo v sobotu na ukrajinskom polostrove Krym, ktorý Rusi v roku 2014 anektovali. Podľa Rusmi dosadeného gubernátora výbuch spôsobilo lietadlo, ktoré začalo horieť pri pristávaní na letisku Belbek.

Nad Ljubimovkou, predmestím Sevastopoľa, sa vznášajú oblaky dymu. Očití svedkovia uvádzajú, že počuli výbuch.

Názory na to, čo sa stalo, sa rôznia, najčastejšie sú ale ľudia presvedčení, že výbuchy spôsobilo lietadlo, ktoré explodovalo pri pristávaní. Agentúra Nexta uvádza, že letisko horí.

Letisko v Belbeku je miestnou hlavnou vojenskou základňou, ktorú ovládajú Rusi.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Rusmi dosadený gubernátor Sevastopolu k situácii uviedol: „Mimoriadna situácia na letisku Belbek. Podľa záchranárov lietadlo pri pristátí zišlo z dráhy a začalo horieť. Na mieste sú teraz hasiči. Zachovajte prosím pokoj.“

Anexia ukrajinských území Putin takmer znemožnil koniec vojny, povedal Borrell

Anexiou ďalších ukrajinských území ruský prezident Vladimír Putin takmer znemožnil koniec vojny. Španielskej televízii RTVE to povedal šéf únijnej diplomacie Josep Borrell. Vyzval tiež k ďalším protiruským sankciám a dodávkam zbraní Ukrajine a tiež k väčšej izolácii Ruska na medzinárodnej scéne. Podľa Borrella však vstup Ukrajiny do NATO teraz nepredstavuje zásadnú otázku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Kadyrov navrhuje zaútočiť jadrovými zbraňami

Ramzan Kadyrov, hlava ruského regiónu Čečensko, v sobotu vyhlásil, že Moskva by mala zvážiť použitie jadrovej zbrane na Ukrajine, a to v reakcii na stratu kľúčového mesta Lyman.

„Podľa môjho osobného názoru by mali byť prijaté viac radikálne opatrenia, a to ako vyhlásenie vojnového stavu v pohraničných oblastiach (s Ukrajinou pozn. red.), tak aj použitie jadrových zbraní s nízkou účinnosťou,“ uvádza Kadyrov v príspevku na ruskej sociálnej sieti Telegram .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *