Máte na chladničke magnetky? Okamžite sa ich zbavte, môžu byť škodlivé

chladnicka magnetky

Magnety na chladničke sú bežným obrazom v mnohých poľských domácnostiach. Z nejakého neznámeho dôvodu sem vešiame všetky názory na dovolenku alebo kartičky s pripomienkami na nákupy. Je to však správne? V tomto článku sa na to pozrieme bližšie.

Magnety na chladničke – môžu nám uškodiť?

Magnety na chladničke sú v dobe poľských kuchýň veľmi častým zjavom. Radi si ich prinášame z dovoleniek a vešiame na chladničku, aby sme si každý deň pripomínali bláznivé výlety, plánovali tie ďalšie a trochu si osladili všednosť každodenného života.

Otázka znie, či by magnetky na chladničke vôbec mali byť? Túto otázku si pravdepodobne položilo mnoho ľudí vždy, keď ich pár nechtiac zhodili alebo sa ich snažili na chladničke usporiadať v nejakom rozumnom poradí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Cítite sa po káve stále ospalí a vôbec nemáte viac energie? Toto robíte zle

Medzitým sa ukázalo, že magnetky na chladničku majú aj oveľa temnejšiu stránku. Vedeli ste, že môžu prispieť k rýchlejšiemu opotrebovaniu vášho spotrebiča? Ako je to možné? Ponáhľame sa s vysvetlením.

Magnety na chladničke poškodzujú váš spotrebič

Ukazuje sa, že magnety na chladničke by na nej vôbec nemali byť. Prečo? Nuž, prispievajú k poškodeniu vašej chladničky. Platí to najmä pre chladničky novej generácie s množstvom nastavení a všetkými ovládacími softvérmi.

Magnety na chladničke ju môžu poškodiť kvôli vytvoreniu dodatočného magnetického poľa, ktoré môže narušiť mikroprocesory. Okrem toho môžu magnety na chladničke tým, že ovplyvňujú elektroniku chladničky, zvýšiť spotrebu elektrickej energie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Našťastie magnety na chladničke nijako neovplyvňujú výrobky v nej uložené a nevytvárajú ani magnetické pole, ktoré by bolo pre človeka nebezpečné. Napriek tomu, ak sa chcete z funkčného spotrebiča tešiť dlhé roky, odporúčame sa po magnetoch poobzerať inde.

Magnety na chladničke – kam skutočne patria?

Ak sa pýtate, či si magnety na chladničku nájdu vo vašej domácnosti iné miesto, odporúčame vám, aby ste im ho našli. Môžete ich predsa zavesiť na kovové rámy dverí alebo si kúpiť magnetickú tabuľu a uložiť ich tam.

Milí čitatelia, vedeli ste, že magnety na chladničke môžu tento spotrebič poškodiť? Ak nie, určite ich z chladničky odstráňte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *