Žiadny ocot ani chémia. Kanvicu vyčistíte najlepšie týmto spôsobom

kanvica

Kanvica sa časom zašpiní a na jej stenách sa usadzuje vodný kameň. Aj keď sa o kanvicu dobre staráme, po čase ju musíme poriadne vyčistiť. Ako odstrániť vodný kameň z kanvice? Prezradím, čo používam najčastejšie.

Ako predĺžite životnosť svojej kanvice?

Existuje niekoľko spôsobov, ako znížiť množstvo vodného kameňa v kanvici. V prvom rade do nej môžeme naliať balenú vodu, ale tento spôsob nie je ekologický a je drahý. Oveľa lepšou možnosťou by preto bolo naliať do kanvice vodu filtrovanú cez kanvicu. Robím to už dlho a vodný kameň v kanvici sa tak rýchlo nevytvára.

V závislosti od toho, akú vodu do kanvice nalejete, sa môže množstvo vodného kameňa a čas, za ktorý sa na stenách kanvice vytvorí, naozaj líšiť. Preto sa oplatí venovať pozornosť tomu, akú vodu do kanvice nalievate. Ako odstrániť vodný kameň z kanvice?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Samozrejme, aj keď do kanvice nalejete tú najkvalitnejšiu vodu, aj tak ju musíte raz za čas poriadne vyčistiť. Ako však odstrániť vodný kameň z kanvice? Existuje oveľa lepší spôsob ako ocot.

Najlepší spôsob odstraňovania vodného kameňa z kanvice

V skutočnosti existuje pomerne veľa metód na čistenie kanvice od vodného kameňa. Niektorí ľudia na to používajú ocot, ale ja túto metódu nemám v obľube. Ocot má naozaj špecifický zápach. Preto používam inú metódu.

Vodný kameň môžeme z kanvice odstrániť pomocou obyčajnej koly. Cola dokonale splní svoju úlohu, pretože obsahuje kyselinu uhličitú, ktorá rozpustí aj tie najhoršie usadeniny. Ale ako ju použijeme?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Do kanvice nalejeme pohár koly a zvyšok doplníme vodou. Potom ju dáme zovrieť a necháme niekoľko minút vrieť. Po uplynutí tejto doby môžeme kanvicu dobre vypláchnuť. Po vodnom kameni nezostane ani stopa. Čo ešte môžeme použiť na čistenie kanvice?

Týmto spôsobom vyčistíte aj kanvicu

Ďalším spôsobom, ako vyčistiť kanvicu od vodného kameňa, je použitie kyseliny citrónovej. Túto metódu zvyčajne volím vtedy, keď mi nezáleží na čase. Do kanvice nasypem 4 čajové lyžičky kyseliny, celú ju zalejem vodou a kanvicu takto nechám asi 3 hodiny.

Kyselina rozpúšťa vodný kameň v kanvici naozaj účinne, ale trvá to dlhšie ako kola.

4 Replies to “Žiadny ocot ani chémia. Kanvicu vyčistíte najlepšie týmto spôsobom

  1. Dobrá blbosť. Skúsil som to a okrem toho, že sa cola pripiekla na vrstve vodného kameňa sa nestalo nič. Takže tento „babský recept“ určite nikomu neodporúčam. A ak to niekomu náhodou fungovalo, o čom dosť pochybujem, tak asi len na nejakej mini vrstvičke vodného kameňa, určite nie v miestach, kde je voda naozaj tvrdá. Jednoznačne najlepší a celkom rýchly je ocot ale aj pri tom treba niekoľko cyklov, ak je vrstva kameňa väčšia. Takže ak si chcete ušetriť starosti, používajte ocot, a následne dvakrát prevarte kanvicu čistou vodou a po octe nezostane ani stopy.

  2. ja zásadne používam potravinársku kyselinu citrónovú
    Kanvicu nielen perfektne vyčistí ale nezanechá žiadmy zápach ako ocot.Do 1 litrovej kanvice stačí vrchovatá kávová lyžička.Nechám vodu zovrieť a potom vychladnúť.
    vice

  3. Neviem čo vám na octe tak vadí!? Pri varení bežne používame ocot do polievok. ( šošovicová,fazuľová,zemiaková kyslá,atď.) Do rôznych omáčok a vôbec to nikomu nevadí. A pokiaľ cola tak perfektne odstraňuje usadeniny tak sa zamyslime čo pijeme!!!!

    1. kanvica octom dost napachne,./ hlavne plastova / musi sa viackrat preplachnut cistou vodou / zbytocne plytvanie / inak by kava s vonou octu nebola prlis chutna 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *