Máte to doma všetci. Dajte to do vody a striekajte na vošky

vosky

Vošky sú určite jedným z najotravnejších záhradných škodcov. Proti tomuto hmyzu používame rôzne chemické prípravky, ktoré však môžu mať nepriaznivý vplyv na našu úrodu, zdravie a peňaženku.

Ako sa ukazuje, môžete ich nahradiť oveľa lacnejšími, ekologickými metódami vytvorením domáceho postreku proti voškám. Garantujeme vám, že keď ho raz vyskúšate, už sa nikdy nevrátite k chemickým ekvivalentom.

Zalejte ho vodou a použite na vošky

Máte radi kávu? Musím sa priznať, že si neviem predstaviť začiatok dňa bez „malej čiernej“. Možno to nie je veľmi zdravý zvyk, ale už len jej vôňa mi akosi rozširuje oči – poznáte ten pocit?

Paradoxne, káva, ktorú mnohí z nás jednoducho zbožňujú, sa stáva nepreniknuteľnou bariérou pre hmyz. Nuž, zrejme nás sama príroda presviedča, aby sme si ráno dali šálku – čo sa dá robiť, keď musíš, tak musíš.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Ukázalo sa však, že vošky sa káve vyhýbajú nielen kvôli jej aróme. Nestrávia ani kofeín, ktorý poškodzuje ich bunkové membrány a paralyzuje ich nervový systém, čo má za následok ich okamžitú smrť.

Ako pripraviť kávový postrek?

Do nádoby nasypem 3 polievkové lyžice kávy a zalejem ju litrom vriacej vody. Všetko nechám vychladnúť a precedím cez sito. Tento prípravok obohatím aj prostriedkom na umývanie riadu. Na zvýšenie priľnavosti odvaru stačí jedna polievková lyžica prípravku.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Kávový postrek robím ráno alebo večer, keď rastliny ešte nie sú rozohriate. Uvidíte, že už po jednom postreku drvivá väčšina vošiek jednoducho uhynie. Druhý postrek vykonajte o 2 – 3 dni.

Alternatívne metódy použitia kávy v záhrade

Kávová usadenina je skvelým prírodným hnojivom. Okysľujú pôdu a dodávajú rastlinám mnoho cenných živín vrátane dusíka a draslíka. Kávovú usadeninu používajte len na rastliny, ktoré majú rady kyslé pH, ako sú čučoriedky, ruže a rododendrony.

Odporúčam ich však vopred vysušiť na plnom slnku a rozsypať len pod kríky. Potom si môžete byť istí, že sa neobjaví pleseň a že neprilákate škodcov. Zeminu môžete použiť aj na črepníkové kvety.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *