Nevyhadzujte zátku z fľašky oleja. Ma skrytú funkciu, o ktorej vie málo ľudí

olej

Hoci sa zdá, že je zátka na olej jednoduchá, môže byť v kuchyni mimoriadne praktickým nástrojom. Namiesto toho, aby ste tento malý kus plastu bezmyšlienkovite vyhodili, zvážte, ako ho môžete pri varení využiť.

Internet je plný najrôznejších pomôcok, ktorých cieľom je uľahčiť nám život. Predtým, ako sa rozhodnete kúpiť ďalšiu položku, sa však oplatí pozrieť sa na obsah vašej kuchynskej skrinky.

Hľadáte dávkovač oleja? Objavte skrytú funkciu zátky na fľaše

Určite sa vám už stalo, že na panvici pristálo príliš veľa oleja. Snaha preniesť ho späť do fľaše môže byť veľmi ťažkopádna a vzhľadom na rastúce ceny je každá kvapka drahého oleja takmer na nezaplatenie. Ako sa teda vyhnúť mastným kvapkám a odmerať správne množstvo tuku?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Skúsený záhradkár prezradil, ako využiť starý chlieb v záhrade. Je to zázrak

V továrensky uzavretej fľaši s olejom je jednoduchá zátka, ktorá po odlomení zvyčajne skončí v koši. Ukazuje sa, že je to chyba, pretože zátka plní skutočne praktickú funkciu. Po odtrhnutí plastovej zátky ju vložte späť do zátky, ale dnom nahor. Tým sa zmení na praktický dávkovač.

Olejová zátka – skrytá a užitočná funkcia

Jednoduchý trik so zátkou na olej zabezpečí, že sa do panvice dostane len správne množstvo oleja, čím sa zabráni plytvaniu týmto výrobkom. Zátka funguje ako lievik, ktorý reguluje prietok. Jednoduché, lacné a praktické patenty sú najlepšie. Skôr ako sa rozhodnete kúpiť špeciálny dávkovač, premyslite si, ako môžete využiť to, čo už máte v kuchynských skrinkách.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

A keď vytlačíte poslednú kvapku, vyhoďte už použitú plastovú fľašu s kuchynským olejom do koša na kov a plasty, teda do žltého vrecka. Nezabudnite, že obal pred vyhodením nemusíte umývať. Sklenená fľaša by naopak mala skončiť v kontajneri na sklo.

One Reply to “Nevyhadzujte zátku z fľašky oleja. Ma skrytú funkciu, o ktorej vie málo ľudí”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *