Maximálne toľkoto dní, by ste mali nosiť jedno pyžamo, inak riskujete

pyzamo

Chladné dni a teplé pyžamo idú ruka v ruke. Na jeseň si do postele radi vyberáme oblečenie, ktoré nás počas chladných večerov zahalí a spríjemní nám spánok. Mnohí ľudia však zabúdajú, že pyžamo, rovnako ako každý iný kus oblečenia, by sa malo často prať. V rozhovore pre denník The Sun odborník na rovinu povedal, ako dlho môžete nosiť pyžamo bez toho, aby ste ho museli prať.

Nie je nič lepšie ako pohodlné a teplé pyžamo počas chladného jesenného večera. Pokiaľ je vyprané. V rozhovore pre The Sun Neha Pathaková zdôraznila, že na pyžame sa usadzujú všetky druhy nečistôt z našej pokožky a tiež z prostredia. „Zhromažďuje sa v nich pot, kožný maz, odumreté kožné bunky a potenciálne alergény a baktérie, ktoré sa potom môžu množiť,“ – zdôraznila.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Európu zasiahne najbližšie hodiny masívna snehová kalamita. Tu udrie na Slovensku

„Treba ho pravidelne prať.“

Odborníčka zdôraznila, že pyžamo treba pravidelne prať, a hoci spočiatku uviedla, že to, ako často to budeme robiť, závisí od individuálnych preferencií, neskôr spresnila: po jednom alebo až troch použitiach. Dodala, že u ľudí, ktorí sa v noci potia, by sa mali meniť každý deň.

„Nezabúdajte, že všetok ten pot, kožný maz a iné telesné sekréty sa môžu hromadiť a stať sa živnou pôdou pre baktérie a plesne, ktoré sa dostanú do kontaktu s pokožkou,“ – varovala. Okrem toho oblečenie môže jednoducho zapáchať a spôsobiť, že sa vám v ňom bude horšie spať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vlašské orechy musíte skladovať takto, aby ostali dlho čerstvé

Kýchanie a výtok z nosa počas celej noci

Neha Pathak dodala, že na pyžame sa hromadia roztoče, ktoré môžu prispieť ku kýchaniu a nádche počas celej noci. Mnoho ľudí si ukladá pyžamo pod vankúš. Odborníčka zdôrazňuje, že je to chyba. Mali by ho mať uložené v zásuvke alebo v skrini. „Ak je to možné, zosynchronizujte cykly prania a nosenia pyžama so svojím partnerom, rodinou alebo spolubývajúcimi, aby ste zabránili preplneniu koša na bielizeň,“ dodala.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *