Pri umývaní televízora nerobte tieto chyby. Obrazovka sa úplne zničí

televizor

Špinavá obrazovka televízora alebo počítača nás núti prestať ich používať. Málokto však vie, ako ju vyčistiť bez poškodenia. Existuje niekoľko domácich prostriedkov, ktoré sa oplatí použiť. Fungujú rovnako dobre ako špecializované prípravky. Zistite, ako vyčistiť obrazovku bezpečným, ale účinným spôsobom.

Na čistenie televízora alebo počítača nemusíte kupovať špecializované tekutiny alebo peny. Existujú oveľa lacnejšie, ale rovnako účinné domáce patenty, ktoré môžete použiť na starostlivosť o svoje zariadenie. Odporúčame vám, ako vyčistiť obrazovku v závislosti od toho, ako je znečistená.

Na čo si dať pozor pri čistení obrazovky?

Televízor a počítač by ste mali čistiť raz týždenne. Robte to vždy, keď je zariadenie vypnuté. Nezabudnite, že obrazovka je pomerne jemná a náchylná na poškriabanie. Musíte byť veľmi opatrní, aby ste ju nepoškodili. Skôr ako prejdete k mokrému čisteniu, zotrite prachové častice antistatickou handričkou alebo handričkou z mikrovlákna. Zbavíte sa tak častíc, ktoré by mohli počas čistenia poškriabať povrch. Nepoužívajte papierovú utierku. Papier je mierne, ale predsa len abrazívny materiál, takže by mohol na povrchu zanechať mikropoškodenia, ktoré by mohli obrazovku zmatniť. Po utretí prachu z obrazovky môžete prejsť k mokrému čisteniu. Nikdy nepoužívajte čistiace prostriedky priamo na obrazovku. Stačí navlhčiť handričku a pretrieť ňou zariadenie. Snažte sa nevyvíjať príliš veľký tlak, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu zariadenia. Na leštenie obrazovky po mokrom čistení vždy použite suchú handričku.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žena ukázala trik, ako uvariť zemiak. Zapichnite do neho špáradlá

Ako vyčistiť obrazovku televízora alebo počítača?

Na čistenie obrazoviek existujú špeciálne chemikálie, ale nemusíte za ne míňať peniaze. Existuje niekoľko domácich spôsobov, ako sa o svoje zariadenie postarať.

  • Používajte demineralizovanú vodu. Je ideálna na odstraňovanie každodenných, nie príliš odolných nečistôt a nezanecháva šmuhy.
  • Ak chcete odstrániť odtlačky prstov, zmiešajte vodu s octom v pomere 1:1. Mastné stopy rýchlo zmiznú a obrazovka sa bude krásne lesknúť.
  • Zmiešajte vodu (najlepšie demineralizovanú) s jemným prostriedkom na umývanie riadu. Stačí pridať 1-2 kvapky. Tento prostriedok pomôže odstrániť z obrazovky aj silnú špinu.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Oblečenie z práčky suché za 30 minút. Netreba vám ani sušičku

Čím nečistiť televízor a počítač?

Už viete, či obrazovku čistiť. Teraz je čas vysvetliť, akým prípravkom by ste sa mali vyhnúť, aby ste ju nepoškodili. Predovšetkým nepoužívajte čistiace prostriedky na sklo. Tento silný prípravok môže poškodiť povrch televízora alebo počítača a jeho antireflexnú vrstvu. To isté platí pre prostriedky, ktoré vo svojom zložení obsahujú alkohol alebo amoniak. Môžu spôsobiť vážne a trvalé poškodenie obrazovky. Nezabudnite tiež nepoužívať prípravky priamo na povrch zariadenia. Vždy navlhčite mäkkú handričku a utrite ňou obrazovku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *