Zmiešajte coca-colu s prostriedkom na umývanie riadu. Nebudete veriť, čo to dokáže

cola

Existuje mnoho domácich trikov na čistenie rôznych povrchov. Čoraz častejšie sa spoliehame na prírodné prostriedky a nevieme, že účinný čistiaci prostriedok môže byť… kolový nápoj, ktorý z času na čas konzumujeme. Vďaka jednoduchému triku zostane rúra dlho čistá.

Čistenie dvierok rúry je náročné a zdĺhavé. To všetko kvôli mastnote, ktorá sa rýchlo usadzuje a tuhne na povrchu a odkvapkáva z pripravovaného jedla. Niektorí ľudia sa spoliehajú na namáhavé drhnutie, ale namiesto toho bude fungovať úplne iná metóda. Dvere rúry utrite touto zmesou a takto budete čistiť vždy. Ako čistíte rúru? Tu je niekoľko tipov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Ako vyčistiť rúru? Všetko, čo potrebujete, je váš obľúbený nápoj a prostriedok na umývanie riadu.

Na Instagrame @jessis_lifestyle_diary som pred časom videla video, ktoré ukazovalo trik na čistenie dvierok rúry pomocou koly a prostriedku na umývanie riadu. Autor videa najprv nalial do nápoja niekoľko kvapiek čistiaceho prostriedku a potom hotovou zmesou vydrhol povrch. Na videu môžete vidieť, že už po minúte bola rúra žiarivo čistá.

Ako vyčistiť znečistené sklo rúry? Použite doma vyrobené zmesi

Okrem triku s kolou a prostriedkom na umývanie riadu môžete na čistenie dvierok rúry použiť aj iné zmesi. Na čo sa oplatí staviť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Len to hoďte do práčky a vyjde z nej špina za celé roky

Jedlá sóda. Zmiešajte ju s vodou, aby ste vytvorili hustú pastu, a prípravok rozotrite na znečistené sklo rúry. Počkajte približne 30 minút a zmes zmyte. V prípade potreby akciu zopakujte.

Tableta do umývačky riadu. Umiestnite ju do žiaruvzdornej nádoby naplnenej vodou. Misku vložte do predhriatej rúry a počkajte približne 1 hodinu. Vypnite spotrebič a po miernom vychladnutí prostriedok použite na vyčistenie dvierok aj zvyšku rúry. Nečistoty by sa mali odstrániť bez väčších problémov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *