Medvede už vyčíňajú na miestach, kde by ich Slováci nečakali: Ľuďom museli posielať SMS-ky

medved slovensko 1

V obci Uhliská v okrese Levice, ktorá je obľúbenou lokalitou hubárov, sa nedávno zaznamenal nezvyčajný prípad. Medveď sa zatúlal až k obci, čím vyvolal obavy medzi miestnymi obyvateľmi. Medveď je raritou v tamojších lúkach a lesoch, pretože južné okresy nie sú oblasťou, kde by sa tieto šelmy bežne vyskytovali, píše o tom portál zoznam.sk

Podľa správy z Denníka SME, medveď bol zachytený na fotopasci miestneho poľovníckeho združenia, ktoré sleduje kŕmidlo pre diviačiu zver. Miestni odborníci predpokladajú, že medveď sa prišiel najesť a náhodne sa dostal až do blízkosti obce.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto perte uteráky, budú mäkké a nadýchané. Málokto to vie

Štefan Renčo zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého uviedol pre denník SME, že medveď pravdepodobne zavoňal kukuricu alebo zrno, ktoré sa nachádzalo v okolí. Medvede sú známe tým, že sú priťahované obilninami, ako sú raž, pšenica, ovos a slnečnica.

Lokalita, kde bol medveď zaznamenaný, je vyhľadávaná hubármi z celého regiónu, a pretože hubárska sezóna sa už začala, stret medzi hubármi a medveďom je možný.

Najčastejšie dochádza k takýmto stretom v ranných hodinách, keď sa prví hubári vydávajú do lesa. Starostka obce Uhliská, Nikola Harabová, preto rozhodla informovať občanov a vyslať varovanie cez obecný rozhlas a esemesky, uvádza SME.sk

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte z vaječných škrupín hnojivo. Tieto rastliny ho milujú

Napriek tomu, že medveď je v tejto oblasti raritou, nie je to prvý prípad jeho zatúlania sa do okresu Levice. Pred vyše desaťročím, v roku 2012, boli medvede pozorované na viacerých miestach v okolí. Dokonca sa jeden exemplár dostal až do dediny Veľké Turovce, kde sa prechádzal v parku v centre obce.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *