Mesiac all-inclusive lacnejší, ako účty za energie? Briti letia preč z krajiny, aby ušetrili

vegan oazis arn3YKR91uo unsplash

Aj západná Európa cíti obrovský nárast cien energii a v Británii niektorí ľudia uvažujú, že odletia do Egypta na celý mesiac, pretože takáto dovolenka s plnou penziou ich vyjde lacnejšie, ako život v ich krajine.

Cestovná kancelária EasyJet Holidays spustila balík dovoleniek na tému životných nákladov, ktorý by Britom umožnil uniknúť zo Spojeného kráľovstva na takmer celý mesiac a ako tvrdí, ušetriť stovky na účtoch za energiu.

28-dňový výlet do Hurghady v Egypte má odlety od začiatku januára a stojí 650 libier na osobu a mesiac v rámci all inclusive.

Okrem spiatočných letov easyJet, balík zahŕňa všetky ubytovania a dane v Stella Gardens Resort Hurghada, raňajky, obedy, večere, občerstvenie a nápoje, pitnú vodu, wifi a letiskové transfery.

Nebudete musieť všetko napchať ani do príručnej batožiny – v cene je 23 kg batožina na osobu. Rezort má aj posilňovňu, takže ak si cestujúci môžu pozastaviť svoje členstvo doma, môže to znamenať ďalšiu úsporu.

Cestovná spoločnosť tvrdí, že výhodná cena je založená na letoch s odletom z Gatwicku a Bristolu 3. januára alebo z Manchestru a Lutonu 4. januára.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Prieskum The Independent týkajúci sa leteniek spoločnosti easyJet ukazuje, že náklady na rezort by v tomto prípade mohli vyjsť len na 13 libier za noc na osobu, vrátane all inclusive.

Hurghada na východnom egyptskom pobreží Červeného mora je v zime mierna, ale oveľa teplejšia ako Spojené kráľovstvo, s vysokými teplotami okolo 22 stupňov Celzia a najnižšími okolo 11 stupňov Celzia.

Podľa Úradu pre národnú štatistiku (ONS) viac ako 50 percent Britov zvažuje túto zimu útek z Veľkej Británie, aby sa vyhli rastúcim nákladom na účty za energiu.

Údaje z nedávneho prieskumu ukazujú, že 40 percent už túto zimu hľadalo online lacné zimné dovolenky v zahraničí.

Výpočty spoločnosti easyJet ukázali, že priemerné 28-dňové výdavky občanov Spojeného kráľovstva túto zimu – vrátane nájmu alebo hypotéky, účtov za energie, jedla, wifi, cestovania a predplatného za zábavu – sú 877 libier na osobu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Vychádzalo to z priemerných mesačných nákladov na účty za plyn, elektrinu a vodu, ktoré sa odhadovali na 85,84 GBP na osobu.

EasyJet hovorí, že zákazníci by mohli ušetriť až 277 libier rezerváciou takmer mesačného balíčka v Egypte bez nákladov na účty za energiu.

Dovolenkári, ktorí opustia svoj domov a vypnú kľúčové spotrebiče, môžu výrazne ušetriť na účtoch za energiu, ale účty sa zvyčajne neznížia na nulu len preto, že obyvatelia nehnuteľnosti sú preč.

Osobná odborníčka na financie a manažérsky účet ACMA Lynn Beattie o balíku povedala: „Údaje zhromaždené v tejto štúdii sú neuveriteľne dômyselné a ukazujú, koľko priemerná domácnosť v Spojenom kráľovstve minie na najzákladnejšie životné náklady.

„Hoci útekom do zahraničia nezmiznú všetky naše finančné záväzky, je prekvapujúce vedieť, že ako napríklad, je lacnejšie kúpiť si all inclusive dovolenku, ako zostať túto zimu v Spojenom kráľovstve. Pre spotrebiteľov, ktorí by mohli reálne prenajímať svoje domy a pracovať v zahraničí, predstavuje nový balík dovoleniek easyJet veľmi atraktívnu ponuku.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *