Zosadia vládu? Košice protestujú proti chudobe, či dodávaniu zbraní (Naživo)

Untitled 1 5

Na východe Slovenka v metropole Košice sa dnes koná obrovský protest, ktorý organizuje politický analytik Ján Baránek. Protest nesie názov „Slovensko na 1. mieste!“. Baránek je známy svojom protivládnym názorom.

Na proteste je po 15-tej hodine, kedy oficiálne začal, už niekoľko tisíc ľudí.

Motto protestu znie Slovenské energie za slovenské ceny! A hneď na úvodnej stránke sú hlavné problémy, ktoré trápia občanov Slovenska: Plyn, elektrina, chudoba, grean deal, Stop dodávaniu zbraní a podporovania vojen! Občianske združenie organizátorov má názov Nádej a Sloboda.

Baránek pozval ľudí do Košíc na protest slovami: “Chcem pozvať všetkých, ktorí môžu a chcú prísť a prejaviť svoj názor. Protest bude hlavne k aktuálnej hlavne sociálnej situácii… Slovenské energie za slovenské ceny. Čítal som niekoľko analýz, prečo sa to nedá urobiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tejto veci sa doma nedotýkajte, ak vonku začne búrka a blesky

Ja som presvedčený, že sa to dá urobiť, a na tom proteste vystúpi odborník, ktorý vysvetlí ako sa to dá urobiť. Pre mňa je neprijateľné tvrdenie, že sa to nedá, lebo dôsledkom bude, že ľudia budú padať – a už aj padajú do energetickej chudoby, s ktorou súvisí celková chudoba na Slovensku.”

“Takže tento protest bude zameraný na sociálnu oblasť a čím bude silnejšia účasť, tým to bude silnejší odkaz smerom k vláde aj smerom ku kompetentným orgánom, aby s tým niečo robili. Lebo ak sa naplnia tie katastrofické scenáre, ak sa naplnia analýzy pekárov, ktorí tvrdia, že je reálne, že chlieb bude stáť 7,40 €, tak to potom znamená, že si chleba kupovať nebudeme. Týka sa to celej krajiny, celého hospodárstva, znamená to, že padneme do anarchie. A to nikto nechce!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto dve zvláštne ovocia a začnete chudnúť

Takže aj tento protest má byť posledným varovaním pre vládu, aby sa tu konečne niečo udialo, hlavne v tej sociálnej oblasti. Teraz je tá príležitosť, poďme to urobiť!” povedal Baránek, ktorý na toto nebezpečenstvo už upozorňuje dávno. Upozornil, že rovnako, ako bolo Slovensko najhoršie v Európe v pandemickej pomoci, bude najhoršie v pomoci aj v tejto kríze.

Pozrite si live vysielanie z protestu v Košiciach, ktoré vysiela Igor Jurečka:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *