Mlieko a vajíčka by ste nemali mať vo dverách chladničky, ale úplne inde

vajicka 1

Väčšina z nás skladuje vajcia a mlieko na dverách chladničky. Ukazuje sa, že je to vážna chyba. Ako by sa teda mali tieto výrobky skladovať? Naša rada.

Prečo je lepšie neuchovávať vajcia v nádobe na dverách chladničky?

Keď vajcia skladujete v plastovej nádobe na dverách chladničky, vajcia sa vysušia a preniknú do nich pachy iných výrobkov. Takéto vajcia sa tiež ľahko rozbijú alebo poškodia.

Dvere chladničky otvárame a zatvárame mnohokrát počas dňa. Často to nerobíme ani obzvlášť šetrne. Treba si tiež uvedomiť, že vajcia uložené na dverách sú pri každom otvorení dverí vystavené väčším teplotným výkyvom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vložte túto vec do chladničky a účty za elektrinu budú o polovicu nižšie

Ako skladujete vajcia?

Najlepšie je uchovávať vajcia v nádobe, v ktorej ste ich kúpili. Vajíčka tak zostanú dlhšie vlhké a neabsorbujú silné pachy syra alebo údenín.

Namiesto toho, aby ste vajcia vložili do nádoby vo dverách, umiestnite kartónovú nádobu na jednu z políc chladničky. Takto sa vajcia určite nerozbijú a nebudú vystavené zmenám teploty.

Ako skladujete mlieko?

Podobne ako vajcia, ani mlieko nemá rado kolísanie teplôt. Preto jeho skladovanie na dverách chladničky nie je najlepší nápad. Vyššie teploty podporujú rast mikroorganizmov, čo vedie k rýchlejšiemu kazeniu mlieka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tieto čaje a vaše chudnutie sa urýchli a brucho sa zmenší

Po otvorení sa preto kartón alebo fľaša mlieka skladuje na bežnej polici chladničky, kde je teplota vždy konštantná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *