Urobte si tento drink, ktorý vás najlepšie osvieži v horúcom počasí a dodáva vám prospešné vitamíny

pexels j kelly brito 619166

Horúce počasie je obdobím, keď by sme mali siahnuť po rôznych hydratačných a ochladzujúcich nápojoch, ktoré veľmi uhasia smäd. Najčastejšie sa nám do rúk dostane voda alebo izotonické nápoje. Môžeme si tiež pripraviť zdraviu prospešný odvar, ktorý osvieži telo a zbaví ho prebytočného telesného tuku.

Tento nápoj nemá prakticky žiadne kalórie. Pripravuje sa z vody s pridaním mäty, zázvoru a uhorky. Všetky tieto zložky majú pozitívny vplyv na náš organizmus, urýchľujú metabolizmus a účinne uhasia smäd. Odvar obsahuje vlákninu. Obsahuje aj vitamín C, vitamíny skupiny B, horčík, vápnik, fosfor a železo.

Nápoj ideálny do horúceho počasia

Odvar reguluje hladinu glukózy v krvi, chráni pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami a podporuje činnosť obehového systému. Okrem toho má pozitívny vplyv na tvorbu žalúdočných štiav. Nápoj obsahuje aj antioxidanty, ktoré chránia pred voľnými radikálmi a starnutím pokožky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pokosenú trávu nevyhoďte ale zalejte vodou a prikryte. Zarobíte na tom

Pravidelné pitie takéhoto elixíru bude mať na náš organizmus mnoho pozitívnych účinkov. Nielen to, ale pomôže nám schudnúť niekoľko kilogramov. Jediné, na čo musíme pamätať, je pravidelnosť, zdravé stravovanie, fyzická aktivita a primeraný kalorický deficit.

Recept na osviežujúci elixír

Chcete si rýchlo vychutnať výhody nápoja do horúceho počasia? Určite si jeden pripravte. Hneď na začiatku si pripravte všetky potrebné ingrediencie. Budú to ľahko dostupné produkty:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Rozsypte toto po dome a pavúky od vás utečú a už sa nevrátia

koreň zázvoru,
4 limetky,
2 litre vody,
uhorky,
10 čerstvých lístkov mäty.

Spôsob prípravy je veľmi jednoduchý. Stačí postupovať podľa návodu:

Uhorku ošúpeme a nakrájame na tenké plátky.
Z troch limetiek vytlačte šťavu a štvrtú limetku očistite a nakrájajte na hrubé plátky.
Všetky ingrediencie vložte do vysokej misy alebo do misy mixéra. Pridajte vodu a rozmixujte.
Keď má nápoj správnu konzistenciu, vložte ho na šesť hodín do chladničky.
Po uplynutí tejto doby môžete zdraviu prospešný odvar piť bez akýchkoľvek obmedzení. Okamžite vás osvieži a uhasí váš smäd.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *