Moja mama už roky používa len tento druh domáceho pracieho prášku. Je lacný a krásne vonia

pranie

Ak chcete znížiť používanie chemikálií v domácnosti a prejsť na ekologické pracie prostriedky, môžete začať výrobou domáceho pracieho prášku. Výroba prípravku je veľmi jednoduchá. Takýto prací prostriedok je ekologický a zároveň veľmi účinný.

Domáce pracie prostriedky sú čoraz obľúbenejšie. Ich príprava nie je náročná a môžete ušetriť veľa peňazí. Okrem toho ich používanie menej zaťažuje životné prostredie. Jedným z jednoduchých prípravkov, ktorým nahradíte chemikálie, je domáci prací prášok.

Prečo si pripraviť domáci prášok?

Používanie domáceho pracieho prášku (ako aj pracieho prostriedku) zníži náklady na nákup domácich chemikálií. Je zložený z relatívne lacných produktov a je účinný. Ako sme už spomenuli, používanie takéhoto pracieho prášku je aj zdravšie pre životné prostredie, pretože spolu s odpadovou vodou vypustíte menej chemikálií. Pri výrobe domáceho pracieho prášku máte plnú kontrolu nad jeho zložením. Môžete sa vyhnúť dráždivým a alergizujúcim látkam. Okrem toho môžete zloženie pracieho prostriedku upraviť podľa svojich potrieb, napríklad podľa úrovne tvrdosti vody a preferencií vôní.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už nikdy nebudete prať na 40-tke. Opravár pračiek prezradil, aká je to chyba

Ako si môžem vyrobiť vlastný domáci prací prášok?

Na výrobu vlastného pracieho prášku potrebujete:

300 g marseillského mydla,
300 g jedlej sódy,
200 g perkarbonátu sodného (voliteľné),
300 g kryštálov sódy bikarbóny,
nádobu na miešanie prísad,
strúhadlo a mixér,
vzduchotesnú nádobu alebo pohár na uskladnenie hotového pracieho prostriedku.

Ako vyrobiť domáci prací prostriedok?

Výroba domáceho pracieho prostriedku je veľmi jednoduchá.

Najskôr musíte zomlieť marseillské mydlo. Najprv ich nastrúhajte na strúhadle na syr alebo nakrájajte na malé kúsky. Potom ho rozomeľte pomocou mixéra na prášok. Dávajte pritom pozor, aby sa vám čiastočky mydla nedostali do nosa alebo očí, pretože môžu spôsobiť podráždenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kuchárka ukázala trik so sáčkom a strúhadlom. Prišla na to po rokoch

Potom ich zmiešajte s ostatnými prísadami.

Predtým navrhnuté pomery môžete upraviť podľa svojich potrieb. Ak máte tvrdú vodu, môžete pridať viac jedlej sódy. Ak chcete dodať oblečeniu konkrétnu vôňu, pridajte do prášku trochu esenciálneho oleja podľa vlastného výberu.

Ako takýto domáci prací prostriedok používate?

Skladujte svoj domáci prášok v tesne uzavretej nádobe na tmavom a suchom mieste. Do každého prania nalejte približne 2 polievkové lyžice pracieho prostriedku. Dávka závisí od množstva a miery znečistenia bielizne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *