Ošúpané zemiaky si vložte do topánok. Vyriešte 2 problémy naraz!

zemiak topanky

Kožená obuv môže byť niekedy tesná, takže je nepohodlná. Riešením tohto problému môže byť… ošúpaný zemiak. Tu je návod, ako ho použiť na roztiahnutie koženej obuvi. Táto nenápadná zelenina pomôže aj pri starostlivosti o obuv.

Zemiaky sú v mnohých domácnostiach nenahraditeľnou ingredienciou na večeru. Majú však mnoho nekuchárskych, niekedy aj nezrejmých využití. Pomocou jednoduchých trikov môžete natiahnuť a vyčistiť kožené topánky. Poradíme vám, ako na to.

Ako natiahnuť kožené topánky pomocou zemiaka?

Kožené topánky sú pevné a elegantné. Keď sa trochu natiahnu, sú aj veľmi pohodlné. Bohužiaľ, spočiatku väčšina z nich tlačí na prsty a spôsobuje bolestivé odreniny. Na roztiahnutie kožených topánok môžete použiť stúpačky, alebo ak ich nemáte, zaneste topánky k obuvníkovi. Existuje aj ďalšia, lacnejšia možnosť – siahnuť po zemiakoch. Ošúpte 2 zemiaky a potom vložte do každej topánky jeden. Zatlačte ich čo najhlbšie. Nechajte ich tam cez noc. Šťava zo zemiakov kožu zmäkčí a urobí ju rozťažnejšou. Výsledkom bude, že topánky už nebudú tlačiť na vaše nohy. Ráno zemiaky vyberte a vnútro topánok dôkladne utrite vlhkou handričkou.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Myši v dome nemali celé roky. Rozložia po miestnostiach toto

Ako čistíte topánky zemiakom?

Zemiaky vám pomôžu nielen natiahnuť kožené topánky. Môžete ich úspešne použiť na čistenie topánok a odstránenie nepríjemného zápachu.

Ak chcete odstrániť nečistoty, prekrojte zemiak na polovicu a dužinou potrite povrch topánok. Tým sa odstráni všetka špina a škvrny. Po skončení čistenia zotrite prebytočnú šťavu mäkkou handričkou. Ďalšou výhodou použitia tohto triku bude, že koža sa bude lesknúť. Po vyčistení zemiakom a dôkladnom utretí budú vaše topánky vyzerať takmer ako nové.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

Ak sa chcete zbaviť nepríjemného zápachu z topánok, vložte do nich ošúpané hľuzy a nechajte ich tam cez noc. Tentoraz ich nemusíte zatláčať veľmi hlboko. Ráno však nezabudnite vnútro topánok utrieť vlhkou handričkou.

Na čo všetko sa ešte dajú zemiaky použiť?

Zemiaky môžete v domácnosti použiť na niekoľko ďalších spôsobov.

Polovicou zemiaka potrite umyté okná v sprche. Zabránite tak usadzovaniu vodného kameňa.

Vodu z varenia zemiakov použite ako hnojivo pre vaše rastliny.

Vodu zo zemiakov použite na oplachovanie vlasov a pridajte ju do kúpeľa. V prvom prípade bude mať posilňujúci účinok a v druhom prípade vyhladzujúci účinok.

Do pekárne na chlieb vložte na plátky nakrájaný zemiak. Chlieb vám vydrží dlhšie čerstvý.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *