Ľudia s touto krvnou skupinou by sa mali mať na pozore. Komáre sú ich korisťou

komare

Viete, ktorú krvnú skupinu majú komáre najradšej? Ukázalo sa, že tento hmyz má svoje preferencie a neštípe všetkých rovnako.

Bzučanie vedľa vášho ucha neznamená nič dobré. Znamená to, že sa k vám blížia komáre a túžia sa živiť vašou krvou. Sú nepríjemné pre každého a pravdepodobne neexistuje človek, ktorý by sa nikdy nestal ich obeťou. Hmyz však neštípe každého rovnako. Rovnako ako iné živé organizmy – majú svoje vlastné chute a preferencie.

Ktorú krvnú skupinu majú komáre najradšej?

Na zemeguli žije približne 3500 druhov komárov. V Poľsku sa však najčastejšie vyskytujú dva z nich. Sú to komár bzučiaci a komár vidlochvostý. Ukazuje sa, že štípu len samičky a lovia nielen ľudí. Sajú aj krv iných cicavcov, jašteríc a dokonca aj iného hmyzu. Na kladenie vajíčok potrebujú bielkoviny, ktoré sa nachádzajú v krvi. Zaujímavé je, že samce komárov sa živia nektárom z kvetov. Vedcov na Floride začalo zaujímať, koho si komáre vyberajú za svoj cieľ. Ukázalo sa, že najčastejšie sa zameriavajú na ľudí s krvnou skupinou 0. Na druhom mieste, čo sa týka atraktívnosti, sú ľudia s krvnou skupinou B a na treťom mieste sú tí, ktorým v žilách prúdi krvná skupina A. Podľa vedcov 85 % ľudí vysiela chemické signály, ktoré komáre informujú o ich krvnej skupine.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

Koho komáre s najväčšou pravdepodobnosťou uštipnú?

Komáre neštípu úplne naslepo. Vnímajú pachy a sú schopné vykonávať selekciu. Kto sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane ich obeťou?

Komáre priťahuje vydychovaný oxid uhličitý. Produkujeme ho oveľa viac, keď pijeme alkohol. Preto sa každá párty pod mrakom zvyčajne končí silným uštipnutím 😉 .

Komáre priťahuje ženský pohlavný hormón estradiol. V dôsledku toho sú dámy napadnuté častejšie ako muži.
Ak máte radi oblečenie tmavej farby (čierne, tmavomodré, bordové), môžete si byť istí, že komáre si vás vezmú za svoj cieľ.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Väčšina Slovákov zle kúri v radiátoroch a potom platia zbytočne veľa. Viete o tomto?

Ľudia, ktorí sú fyzicky aktívni vonku, sú tiež častejšie napadnutí komármi. To všetko vďaka potu, ktorý obsahuje amoniak a kyselinu mliečnu, ktoré hmyz priťahujú.

Komáre útočia aj na ľudí, ktorí majú zvýšenú telesnú teplotu. Patria sem deti, ženy, ktoré sú tehotné alebo ovulujú, a mladí muži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *