Moja suseda toto aplikuje každú jar a po celý rok nepotrebuje ani jednu tabletku

choroba

Odborne sa tomu hovorí acidobázická rovnováha a znamená to, že medzi kyslosťou a zásaditosťou organizmu panuje rovnováha. Správne pH ľudského tela je mierne zásadité. Kyslé mu škodia. Prečo sme tak často chorí? Pretože si podkopávame zdravie zlým životným štýlom a stravou.

Iste ste už počuli o zásaditosti a kyslosti organizmu. Dôležité je udržiavať medzi nimi rovnováhu a nenechať pomyselnú misku váh klesnúť ku kyslej strane. Prekyslenie organizmu sa potom prejavuje nepríjemnými zdravotnými problémami, z ktorých sa môžu vyvinúť chronické ochorenia.

Prekyslenie organizmu

Prekyslenie organizmu poznáte podľa neustálej únavy, rôznych bolestí (vrátane bolesti brucha) a častou chorobnosťou, ktorá je výsledkom oslabeného imunitného systému. Pokiaľ budete k príznakom hluchí, postupom času sa budú problémy prehlbovať a vyvinú sa z nich chronické choroby, ako sú cukrovka, srdcové choroby alebo rakovina.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte takéto brucho alebo oči? Môže za to priveľa konzumácie soli

Recept na udržanie rovnováhy

Nasledujúci recept by vám mal pomôcť udržať rovnováhu medzi kyslým a zásaditým prostredím v organizme. Na odkyslenie organizmu odporúča naša redakcia aj jablčný ocot.

zazvor

Čo budete potrebovať?

  • 1 hrnček vody (200 ml)
  • 2 celé plátky citróna
  • ¼ čajovej lyžičky himalájskej soli
  • ¼ čajovej lyžičky mletého zázvoru.

Postup prípravy receptu:

Začnite s prípravou večer. Do nádoby dajte vodu, himalájsku soľ a citrón. Z citróna vytlačte šťavu, nevkladajte celé kolieska. Citrón je pre odkysľovanie organizmu dôležitý, pretože v tele funguje ako zásada, ako potvrdzuje dietetička Helen West. Tekutinu nechajte odstáť cez noc. Ráno by mala byť vaša voda pripravená, vmiešajte do nej akurát mletý zázvor.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zo šupky tohto ovocia urobíte dokonalé hnojivo pre vaše rastliny v záhrade

Aplikácia a dávkovanie:

Odporúča sa piť ráno na lačný žalúdok. Túto kúru môžete aplikovať ľubovoľne dlho, záleží na tom, ako sa budete cítiť. Zázvor v nápoji pomáha aj pri prechladnutí, ako potvrdzuje aj web

Na čo pomáha odkysľovanie organizmu

Tento nápoj pomáha udržovať rovnováhu pH v tele. To je dôležité pre prevenciu chronických chorôb, ako sú rakovina, cukrovka, kardiovaskulárne ochorenia, ale budete prekvapení, že vám táto kúra pomôže vyriešiť aj tráviace problémy.

Tiež sa hodí na podporu liečby prechladnutia a respiračných chorôb alebo na zníženie negatívnych dopadov chemoterapie na telo. Podľa ľudových rád môžete dokonca otestovať, ako veľmi kyslé prostredie máte v žalúdku.

image

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *