Podľa týchto troch pravidiel perte topánky v práčke. Budú ako nové

tenisky pranie topanky

Jar je tu, takže je čas pripraviť si ľahšiu obuv. Tenisky, tenisky a tenisky môžete ľahko vyprať v práčke. Nemusíte sa obávať, že sa s nimi niečo stane a zničí ich. Musíte to len urobiť správne.

Ako vyprať obuv v práčke? Už roky periem svoje obľúbené športové topánky podľa troch pravidiel. Veľmi dôležité je aj sušenie. Takto sa môžem zo svojich topánok tešiť mnoho sezón a stále vyzerajú ako nové.

Pripravte si obuv na pranie

Nezabudnite, že semišové topánky, kožené topánky, espadrilky alebo ihličkové topánky nikdy neperieme v práčke. Na tieto topánky používajte vhodné prípravky a čistite ich ručne. Na druhej strane, športovú obuv, od tenisiek až po tenisky, môžete bezpečne prať v práčke.

Predtým, ako začnete prať, si však obuv pripravte. Na tento účel odstráňte šnúrky a vložky. Odstráňte aj silnejšiu špinu, blato, nečistoty. Urobíte to pomocou kefky. Teraz je obuv pripravená na pranie. Ako vyperiete obuv v práčke? Je to jednoduchšie, ako si myslíte!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Po tejto živine sa paradajky rozrastú ako šialené. Potrebnú ingredienciu máte v kuchyni

Ako vyprať obuv v práčke bez toho, aby sa poškodila?

Keď sú topánky pripravené, vložím ich do pracieho vrecka a potom do práčky. Do bubna vložím aj veľký uterák, ktorý už nepoužívam. Toto sú prvé dve a absolútne najdôležitejšie pravidlá pre pranie topánok v práčke.

Zabezpečujú, aby sa topánky počas prania nedeformovali. Pravidlo 3 je výber správnych pracích prostriedkov a programu pre práčku. Na pranie používam iba prášok alebo kapsulu. Nepoužívam zmäkčovadlá, pretože môžu nepriaznivo ovplyvniť štruktúru materiálu obuvi.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Posypte len túto vec z kuchyni a mravce budú utekať čo najďalej z domu aj záhrady

Program nastavujem na ručné pranie. Ak vaša práčka nemá takýto program, nastavte program na maximálne jednu hodinu, 30 stupňov C a vypnite cyklus odstreďovania. Takto môžete topánky prať úplne bezpečne a určite sa nepoškodia. Po skončení prania je čas na sušenie.

Ako vysušiť umytú obuv?

Nikdy nesušte obuv na priamom slnečnom svetle. Práve to spôsobuje, že sa na topánkach objavujú nevzhľadné škvrny a žlté fľaky. Topánky môžete dať von alebo na balkón, ale na tienisté miesto.

Okrem toho je dobré dať dovnútra pokrčené kúsky novín alebo papierovú utierku. To pohltí prebytočnú vlhkosť a tiež stále ochráni topánky pred deformáciou. Vaše topánky budú po takomto praní vyzerať ako nové!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *