3 dôvody, prečo periem spodnú bielizeň len týmto spôsobom. Spoznajte ich a začnete to robiť aj vy

pranie

Väčšina z nás sa nezamýšľa nad tým, ako by sa mala naša spodná bielizeň prať, a hádže ju do práčky spolu s ostatnými vecami. Je to vážna chyba, ktorá nás môže vyjsť draho. Vysvetlíme vám, prečo by sa spodná bielizeň mala prať oddelene.

Pranie je povinnosť, ktorá sa nedá príliš dlho odkladať, a preto ju všetci pravidelne perieme. Bohužiaľ, pri tejto samozrejmej povinnosti často robíme chyby. Jednou z nich je hádzanie nohavičiek a podprseniek do práčky s inými vecami. Prečo by sa mala spodná bielizeň prať oddelene? Existuje niekoľko dôležitých dôvodov.

Prečo by sa mala spodná bielizeň prať oddelene?

Pranie spodnej bielizne oddelene by sa malo stať zvykom pre každého. Po prvé, tento postup zabezpečí, že vaše intímne oblečenie vydrží dlhšie. Nohavičky a podprsenky sú zvyčajne vyrobené z jemných tkanín, ktoré sa ľahko poškodia. Ak ich hodíte do práčky spolu s ostatným oblečením, sú vystavené veľkému treniu a ťahu napríklad o zips nohavíc. Okrem toho sa môžu zachytením o iné oblečenie roztiahnuť. Okrem toho sa v spodnej bielizni, ktorá prichádza do priameho kontaktu s intímnymi časťami tela, môže nachádzať množstvo baktérií. Tie môžu počas prania preniknúť do iných odevov. Je to o to nebezpečnejšie, že praním pri nízkych teplotách sa neodstránia všetky mikroorganizmy. Spodnú bielizeň je potrebné prať pri vyššej teplote ako ostatné predmety. Prečo by sa mala spodná bielizeň prať oddelene? Nuž, jemné tkaniny by sa mali čistiť jemnejšími pracími prostriedkami. Nemôžete to ani preháňať, pretože nevypraný prášok alebo zmäkčovač zanechá na tkaninách škaredé stopy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Toto pridajte do hnojiva. Paradajky, cibuľa, uhorky aj paprika budú rásť ako o život

Ako prať bielizeň v ruke?

Ručné pranie je najlepší spôsob, ako si bielizeň dlhšie zachová svoj tvar a dobrú kvalitu. Je to obzvlášť dôležité pri praní podprseniek, pretože v práčke sa môžu kostice vytiahnuť. Aj nohavičky sa môžu pri hádzaní do bubna veľmi roztiahnuť. Preto je lepšie vložiť spodnú bielizeň do misky a prať ju podľa nasledujúcich pravidiel.

  • Bielizeň vložte do misky s teplou vodou a jemným pracím prostriedkom (optimálna teplota je 60 stupňov Celzia, pokiaľ výrobca na štítku neuvádza inak).
  • Bielizeň môžete nechať namočenú pol hodiny, potom ju jemne premiešajte a nakoniec vyžmýkajte prebytočnú vodu.
  • Druhou možnosťou je vyprať nohavičky a podprsenky ihneď. Pritom sa vyhnite treniu alebo žmýkaniu látky. Spodnú bielizeň jednoducho pomačkajte v miske alebo každý kus niekoľkokrát ponorte do vody a z vody.
  • Po skončení prania jemne vyžmýkajte zo spodnej bielizne prebytočnú vodu a zaveste ju prirodzene schnúť na stojacu alebo závesnú sušičku.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Uteráky budú mäkké a nadýchané, dokonca ani v kúpeľoch také nie sú. Namiesto prášku používam niečo lepšie

Ako prať spodnú bielizeň v práčke?

Ak nemáte čas alebo chuť prať ručne, môžete bielizeň prať v práčke. Nezabudnite ju však oddeliť od ostatného oblečenia. To vám umožní zvoliť správnu teplotu prania. Výberom programu pre jemné tkaniny ušetríte veľa vody a elektrickej energie, ako aj pracieho prostriedku. Predtým, ako hodíte nohavičky a podprsenky do práčky, zabaľte ich do vreciek na spodnú bielizeň. Takto sa neroztiahnu a dlho si zachovajú svoj tvar. Vyhnete sa aj možnému ťahaniu jemných tkanín o zapínanie podprseniek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *