Viete, čo je toto? Ak to uvidíte na záhrade, radšej utekajte

hniezdo srsen

Teplé marcové slnko znamená, že zvieratá a hmyz sa pomaly prebúdzajú k životu. Niektoré z nich pre nás môžu predstavovať vážnu hrozbu. Ak uvidíte takéto hniezdo na strome, určite sa mu vyhnite.

Po zime sa prebúdzajú včely, osy a tiež sršne. Práve tie sú najnebezpečnejšie. Zistite, čo ich láka a od čoho sa budú držať ďalej.

Na jar si dávajte pozor na tento hmyz

Jar znamená prvé listy na stromoch a prácu v záhrade. Ako každé ročné obdobie má však aj niekoľko nevýhod. Práve teraz sa prebúdzajú kliešte, ktoré nás môžu napadnúť, keď sme na prechádzke. Nebude trvať dlho a začnú nás obťažovať aj komáre.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci už toto v Chorvátsku zadarmo robiť nemôžu. Pekne vás to vycucia

Pomaly sa objavujú aj prospešné včely, ale aj ich menej obľúbené príbuzné, osy. Okrem toho nesmieme zabudnúť na obrovské a mimoriadne nebezpečné sršne.

Sršne sú zďaleka najagresívnejšími príbuznými včiel. Ich hniezda sú pomerne výrazné a počas prechádzok je lepšie sa im vyhnúť. Ako môžeme sršne odradiť od toho, aby nás obťažovali?

srsen

Toto sršne priťahuje

Sršne si vytvárajú hniezda v korunách stromov a niekedy aj v dutinách. Na jar môžu byť počas prechádzok nápadné. Bohužiaľ, tento hmyz si niekedy môže vybrať aj naše záhrady a práve v nich hľadá úkryt.

Sršne do záhrady lákajú sladké vône. Obľubujú aj konkrétne stromy. Radi sa usadia v blízkosti briez, vŕb, šeříkov a jaseňov. Okrem toho môžu vletieť do záhrady, keď je obzvlášť jasne osvetlená. Čo však sršne nemajú rady?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obyčajnú vodu nestačí piť počas horúčav. Hydratujte sa tým, čo máte všetci doma
srsen hniezdo

Pred týmto sršne utekajú

Sršne môžeme zo záhrady vyhnať špecifickými vôňami. Hmyz nemá rád príjemnú vôňu kávových zŕn alebo jednoducho čerstvého zaváraninového nápoja. Taktiež sa budú držať ďalej, ak v záhrade rozsypete klinčeky.

Ak chceme sršne odradiť od lietania do našich domovov, je dobré umiestniť na parapety plátky citrusov. Okrem toho môžete použiť éterické oleje. Bazalkový, medovkový a mätový olej môžu pomôcť odohnať sršne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *