• 1 júna, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Muchy a komáre budú odlietať ako život. Stačí pár kvapiek tohto zázraku

Muchy a komáre budú odlietať ako život. Stačí pár kvapiek tohto zázraku

Vyššie teploty prispievajú k vetraniu domov. Otvorené okná sú, žiaľ, pozvánkou pre mnoho druhov hmyzu vrátane otravných múch, ktoré sa množia veľmi rýchlo. Invázia múch v domácnosti nie je žiadna zábava. Navrhujeme, ako sa ich zbaviť.

Už jedna mucha dokáže človeka otráviť, nehovoriac o tom, keď počet múch v dome presiahne desiatku. Hoci nežijú veľmi dlho, len mesiac, počas tohto obdobia je samička schopná naklásť až niekoľko stoviek vajíčok. To je ľahká cesta k skutočnej invázii. Ak chcete svoj domov zbaviť múch, použite tento jednoduchý patent. Vďaka nemu sa hmyz rýchlo dostane z domu.

Práve tieto pachy muchy neznášajú. Rýchlo opustia váš domov

Muchy, podobne ako iné večernice, sú mimoriadne citlivé na pachy. Našťastie tie, ktoré neznášajú, sú tie, ktoré väčšina ľudí považuje za príjemné. Ak teda chcete zbaviť svoj domov múch, investujte do vanilkového a mätového oleja. Otvorené oleje jednoducho umiestnite na miesta, kde sa muchy vyskytujú, alebo ich nastriekajte do miestnosti, pričom ich predtým zrieďte trochou vody. Podobne možno ošetriť aj okenné rámy alebo záclony.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

Rovnako dobre môžete oba oleje naliať do voňavého krbu a potom, zapáliť pod ním sviečku. Muchy, ktoré odradí intenzívna vôňa, sa z domu odsťahujú.

Spôsoby, ako sa zbaviť ovocných mušiek a komárov

Počas leta sa ovocné mušky a komáre zhromažďujú aj v domácnostiach. Každý z tohto hmyzu sa bojí vône levandule a eukalyptu ako ohňa. Ak chcete týchto škodcov vyhnať z domu, jednoducho zmiešajte 10 kvapiek levanduľového oleja, 10 kvapiek citronelového oleja, 10 kvapiek eukalyptového oleja spolu s 200 ml vody vo fľaši s rozprašovačom. Takto pripravenou hmlou postriekajte povrchy nábytku, ako aj okenné rámy. Každých niekoľko hodín rozprašujte hmlu do miestnosti. Táto kombinácia vôní bude pre hmyz neznesiteľná.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte bublinkovú fóliu. Pred zimou sa vám bude veľmi hodiť

Okrem uvedených vôní muchy aj komáre nemajú radi vôňu škorice a klinčekov. Na ich účinné odohnanie sa oplatí pripraviť hmlu na báze éterických olejov z týchto rastlín.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *