Muškáty sú úplný poklad a mal by ich mať doma každý. Toto dokážu

muskat ucinky

Pelargónie sú jednými z najobľúbenejších kvetov na balkóne vďaka svojej nádhere. No ich krása nie je jedinou výhodou. Možno vás prekvapí, že pelargónie majú aj mnohé liečivé účinky, o ktorých sa dozviete v tomto článku.

Bolesť ucha a pelargóniové lístky

Ak máte bolesť ucha, môžete vyskúšať unikátnu metódu s lístkami pelargónie. Stačí nazbierať pár lístkov, umyť ich a osušiť papierovou utierkou. Potom stočte jeden list do lievika a vložte ho do boľavého ucha. Tento jednoduchý postup dokáže zmierniť bolesť ucha a príznaky prechladnutia. Pelargónie sa ukázali ako veľmi efektívne pri tejto metóde.

Muškáty v spálni pre lepší spánok

Ak umiestnite muškáty do spálne, môžu mať upokojujúci účinok a pomôcť vám pri nespavosti. Navyše, pelargónie produkujú kyslík, čo je ďalšia výhoda tejto rastliny. Muškáty tiež odpudzujú muchy a iný lietajúci hmyz, vďaka svojej vôni, čo ich robí účinným prírodným odpudzovačom.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  V Nemecku robia zemiakovú kašu takto. Chutí lepšie ako tá naša

Pelargóniové listy ako pleťová maska

Okrem už spomínaných vlastností majú pelargóniové listy aj antibakteriálne účinky. Môžete si z nich pripraviť pleťovú masku, ktorá je vhodná pre zmiešanú a mastnú pleť s tendenciou k akné. Príprava je veľmi jednoduchá. Potrebujete 3 listy pelargónie a 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu. Listy si umyte, osušte a rozdrvte v mažiari.

Potom ich preložte na misku a pridajte jogurt. Táto maska pôsobí antibakteriálne a pomôže vám zbaviť sa akné. Navyše regeneruje kožné bunky a je vhodná aj pre dospievajúcu mládež. Pomáha odstraňovať čierne bodky, čistí podkožný maz a sťahuje póry. Masku nanášajte 3-krát týždenne na očistenú pleť a nechajte pôsobiť 30 minút, kým zaschne. Potom ju odstráňte čistiacim gélom a použite tonikum a hydratačný krém.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinské dievčatá brutálne týrali len 13-ročnú Slovenku. Niekoľko hodín ju mučili

Pelargónie sú teda nielen nádhernými kvetmi na balkóne, ale aj skvelými pomocníkmi pre zdravie a krásu. Ich liečivé účinky sa využívajú na zmiernenie bolesti ucha, podporu lepšieho spánku, odstraňovanie akné a ošetrenie pleti. Vyskúšajte tieto účinné metódy a objavte všestrannosť pelargónií vo vašom živote.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *