Múdri Japonci sypú do záchodu múku. Zistite, prečo to robia

zachod 1

Upratovanie kúpeľne nepatrí medzi obľúbené činnosti. Najmenej obľúbené je čistenie záchodovej misy, ktoré niektorí ľudia nemajú radi. Existuje jednoduchý trik, ktorý vám pomôže pri čistení toalety. Všetko, čo potrebujete, je múka.

Závesná vôňa a dezinfekcia

Mnohí ľudia sa domnievajú, že zavesením gélu s vôňou (alebo podobného výrobku) sa zbavia povinnosti pravidelne čistiť toaletu. Pravdou je, že nádržka sa aktivuje pri každom spláchnutí, čím sa toaleta prevoňaví a čiastočne vydezinfikuje. Usadené nečistoty však zostávajú a nie je možné ich odstrániť inak ako dôkladným čistením pomocou drahých chemikálií. Vo vašej kuchyni sa nachádza prísada, ktorá vám môže pomôcť pri čistení toalety.

Čistenie toalety pomocou múky

Ak vyskúšate čistenie toalety pomocou múky, zistíte, že máte po ruke lacný prostriedok, ktorý vás dokáže zbaviť vodného kameňa, hrubej špiny, plesní a baktérií. Na čistenie toalety môžete použiť akýkoľvek druh múky, napríklad takú, ktorá dlho ležala na poličke v otvorenej nádobe a postupne absorbovala vlhkosť. Svoju toaletu môžete vyčistiť za pár drobných bez toho, aby ste zaťažovali životné prostredie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Listy paradajok a uhoriek žltnú? Vyrobíte si to doma a zachráni ich to

Ako vyčistiť toaletu pomocou múky

Múku nasypte do toalety podobne ako cukrovinky na koláč. Naneste ju na všetky vnútorné priestory. Potom si pripravte účinný roztok, ktorý nalejte do fľaše s rozprašovačom. Na liter vody dajte 3 polievkové lyžice kyseliny citrónovej a dôkladne premiešajte. Pripraveným roztokom postriekajte toaletu posypanú múkou. Nechajte všetko pôsobiť niekoľko hodín, najlepšie cez noc. Na druhý deň toaletu jednoducho spláchnite. Múka je abrazívna a spolu s kyselinou citrónovou sa postará o hrubé nečistoty.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Máte to doma a stačí to zmiešať. Prach sa vám prestane usadzovať

Predchádzanie vzniku vodného kameňa

Ak máte v domácnosti problém s tvrdou vodou, určite riešite aj vodný kameň vo vašej toalete. Môžete sa ho zbaviť tak, že steny toalety každý deň posypete múkou. Ak ráno ošetríte toaletu múkou a rozotriete ju na steny toalety pomocou kefy, vodný kameň sa v toalete nebude tvoriť.

Múku môžete použiť na čistenie
umývadlo
pripálené hrnce
mastné škvrny na oblečení
sprchovú vaničku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *