Na jeseň si ľudia vyrábajú zadarmo prací prostriedok z gaštanov

pexels jana ohajdova 9945725 1

Vedeli ste, že si môžete vyrobiť domáci čistiaci prostriedok na báze gaštanov? Navyše je naozaj účinný a jeho príprava je naozaj hračka!

Jeseň sa mi vždy spájala s gaštanmi. Už ako malé dieťa som ich zbierala a potom som s bratom stavala gaštanových ľudí. Keď som bol starší, zistil som, že tieto nenápadné kúsky sa dajú využiť aj na iné účely. Neviem, či to viete, ale gaštany sú účinným odstrašujúcim prostriedkom pre pavúky, takže je dobré rozmiestniť ich na strategických miestach v dome. Nepozvaní hostia nemajú radi ich vôňu, a preto sa im budú vyhýbať.

Týmto však ešte nie je koniec príbehu. Ukazuje sa, že gaštany môžu pomôcť aj pri každodenných domácich prácach. Ktoré? Ponáhľam sa vám dať odpovede!

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete najlepšiu úrodu? Pozbierajte v lese toto a zalejte tým sadenice

Gaštany pomáhajú pri praní

Viem, že na prvý pohľad sa myšlienka použitia gaštanov pri praní môže zdať úplne abstraktná, ale dajte mi pár minút a všetko sa vyjasní.

Kľúčovou vecou sú saponíny, ktoré sa v gaštanoch nachádzajú. Tie majú čistiace vlastnosti, ktoré sa dajú využiť pri praní. Domáci prací prostriedok na báze gaštanov si poradí aj s tými najhoršími škvrnami. A urobí to v okamihu!

Samozrejme, tým sa dobré správy nekončia. Musím dodať, že samotná príprava domácej zmesi je nielen veľmi jednoduchá, ale nevyžaduje si ani jednu zlotú. Všetko, okrem gaštanov, ktoré musíte nazbierať, nájdete vo svojej kuchyni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Gulôčka z alobalu urobí v kúpelni zázraky. Vyskúšajte tento trik

Ako si pripraviť domáci čistič s gaštanmi v hlavnej úlohe?

Teraz, keď už viete, ako gaštanová zmes funguje, je čas zistiť, ako ju pripraviť. Ako som už spomínal, najprv musíte ísť na prechádzku a nazbierať gaštany. Stačí šesť až osem kusov.

Keď prídete domov, stačí gaštany olúpať a rozomlieť v mixéri. Potom ich vložte do misky a zalejte 400 ml horúcej vody. Výsledný odvar odložte na 4 hodiny. Po uplynutí tejto doby zmes preceďte. Takto získanú tekutinu nalejte do dávkovača pracieho prostriedku. A je to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *