Posypte citrón soľou a položte ho k posteli. Zbavíte sa problému, ktorý má veľa Slovákov

citron 1

Citrón má nespočetné množstvo využití. Okrem zrejmého použitia v jedlách a nápojoch mnohí ľudia oceňujú jeho čistiace vlastnosti. Nie každý však vie, že je užitočný aj v spálni.

Citrón je jedným z tých plodov, ktoré sa vyskytujú prakticky v každej domácnosti. Radi ho používame do čaju, dezertov a rôznych jedál. Keď z neho vytlačíme všetku šťavu, šupky vložíme do umývačky riadu, aby náš riad krásne voňal a leskol sa.

Citrón si dobre poradí aj s nečistotami v domácnosti a nejeden človek ho pravidelne používa ako kozmetický prípravok. Ako sa ukázalo, toto exotické ovocie sa dokáže dobre uplatniť aj v spálni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedávate tieto jedlá na večeru? Niet divu, že nemôžete spať a vstávate podráždení

Rozkrojte citrón a posypte ho soľou

Celý trik spočíva v tom, že ho nakrájate na plátky a položíte na tanierik. Aby sa účinok citrónu zvýšil zvýšením vylučovania šťavy, je dobré ho posypať štipkou soli.

Tanierik umiestnime na nočný stolík alebo jednoducho do blízkosti našej postele. Jeho pôsobenie nám na niekoľko hodín umožní vyrovnať sa s veľmi častým problémom mnohých Slovákov.

Bežný problém mnohých Slovákov

Citrón vydáva intenzívnu vôňu a práve táto vôňa tu hrá hlavné husle. Ukazuje sa, že má vynikajúci účinok nielen na naše zmysly, ale aj na naše dýchacie cesty. Prečisťuje ich a vďaka nej sa nám lepšie dýcha. Okrem toho má upokojujúci a relaxačný účinok, čo ocenia najmä tí, ktorí sa denne stretávajú s veľkým stresom a tlakom. Vôňa citrónu vedľa postele nám uľahčuje zaspávanie a počas celej noci tiež spíme lepšie a hlbšie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neexistujú lepšie raňajky. Pocítite prílev energie a vaše brucho bude ploché

Určite sa teda oplatí dať si tých pár plátkov vedľa postele pred spaním. Najmä preto, že tento trik si nevyžaduje kupovanie drahých liekov. Aromaterapia a prostriedok na spanie v jednom. Mohol by byť citrón doma ešte užitočnejší?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *