Pavúky sa na jeseň masovo dostávajú do domácností. Urobte toto a neprídu k vám

pavuky doma

Hneď ako teplota klesne o niekoľko stupňov, pavúky si hľadajú teplé zákutia, kde by prežili zimu. Zvyčajne sa to končí návštevou našich bytov. Nie každému to však vyhovuje. Ako s nimi bojovať? Určite nie papučou!

Mnohí ľudia sa pavúkov boja a jediným spôsobom, ako proti nim bojovať, je papuča, ale určite sa oplatí prestať s tým. Sú predsa dôležitým článkom potravinového reťazca. Pavúky totiž pomáhajú bojovať proti premnoženiu múch, komárov a iného drobného nepríjemného hmyzu. Okrem toho tie, ktoré sa nachádzajú v Poľsku, nie sú nebezpečné. Napriek tomu je väčšina ľudí dosť nešťastná, keď vidí veľké exempláre vo svojej bezprostrednej blízkosti, najmä vo vlastnom dome. Ako teda proti nim bojovať?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite piť pravidelne tento čaj. Nakopne metabolizmus a začnete chudnúť

Spoznajte pavúka

Ukazuje sa, že na to, aby ste sa zbavili pavúkov, sa nemusíte uchýliť k vražde. V skutočnosti sa pavúkov nemusíte zbavovať. Aby ste sa s nevítanými hosťami mohli účinne vysporiadať, oplatí sa ich trochu spoznať. Konkrétne sa zamerajte na to, čo nemajú radi. Takto sa v našom domove nebudú chcieť príliš usídliť.

Venujte pozornosť oknu

Pavúky nie sú fanúšikmi určitých vôní. Medzi ne patrí okrem iného mäta pieporná a levanduľa. Na odradenie pavúkov je dobré umiestniť na parapety kvetináče s týmito rastlinami. Dobrý nápad je aj zmiešať oleje týchto vôní s vodou a nastriekať ich na rámy dverí a okien. Nie každý vie, že pavúky nemajú rady ani vôňu gaštanov a žaluďov. To je výborná správa pre všetkých, ktorí si na jeseň radi navodia v dome tú správnu atmosféru. Stačí do okien umiestniť misky naplnené darmi lesa alebo ich jednoducho rozsypať na parapety.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci si pekne priplatia za tieto potraviny a výrobky. Vláda zvýšila dane

Mali by ste tiež myslieť na ochranu okien a dverí sieťkami proti komárom, ktoré znemožnia pavúkom dostať sa dovnútra. Zároveň sa tak ochránite aj pred návštevami iných neželaných hostí – komárov, múch alebo ôs.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *