Na pláži nesmie chýbať osuška s gumičkou. Tento trik by mal poznať každý návštevník pláže!

beach 814679 1920

Leto je o dovolenke a čase na oddych. Keď sa rozhodnete pre dovolenku pri mori, mali by ste si so sebou vziať jednu vec, ktorá vám uľahčí život. Zistite, prečo je dôležité vziať si so sebou pri ceste na pláž prestieradlo s gumičkou.

Keď ideme k moru, snívame o tom, že sa budeme váľať na horúcom piesku a užívať si slnečné lúče. Každý však pozná tie isté problémy – všadeprítomné malé zrniečka, ktoré sú k našim veciam priťahované silou magnetu. Piesok je jednoducho všade, takže je ťažké sa po dni strávenom na pláži očistiť. Pri balení tašky na cestu k moru sa preto oplatí vziať si (okrem detského púdru) aj prestieradlo s gumičkou.

Trik s pogumovaným prestieradlom zlepší váš komfort

Vyhrievanie sa na slnku a kúpanie v mori je kvintesenciou dovolenky, o ktorej mnohí snívajú po celý rok. Pohltení takouto vidinou zabúdame na piesok, ktorý každé leto s rovnakou vytrvalosťou otravuje a znepríjemňuje bezstarostné dni. Nakoniec si nájde cestu po celom našom tele, uterákoch, taškách a dokonca aj v jedle. Z tohto dôvodu nám berie všetku radosť z výletu a navyše, ak sme bosí, je pre nás utrpením obúvať sa po pláži. Morský vietor navyše roznáša piesok po celej pláži, takže výsledkom je, že po dni strávenom na pláži pripomíname pieskovú príšeru.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Na rozlúčku s týmito nepríjemnými spomienkami stačí obyčajné prestieradlo s gumičkou. Áno, práve to, z ktorého vás pri skladaní do skrine môže rozbolieť hlava. Ak si ich vezmete so sebou na pláž, žiaden piesok vám dovolenku nepokazí. Rozložte ho pravou stranou k piesku a potom na rohy položte ťažké predmety, ktoré poslúžia ako závažie (napr. batoh, tašku, topánky, nápoje alebo hračky do piesku). Je tiež dobré uistiť sa, že sú vysoké, aby vyplnili tento priestor.

Ako tento spôsob vylepšiť?

Po rozložení plachty je možné v nej odpočívať. Problém však začína, keď z neho vystúpite a chcete naň opäť vyliezť. Po prejdení niekoľkých krokov po pláži alebo, čo je ešte horšie, po namočení nôh v mori na nich máme veľa piesku, ktorý si predsa nechceme priniesť na priestor bez piesku. Preto je dobré vziať si so sebou misku, potom ju naplniť vodou a položiť vedľa seba.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Keď vstúpite do prestieradla, jednoducho do nej namočte nohy a bude fungovať ako utierka. Týmto jednoduchým spôsobom problém s nohami zanesenými pieskom nadobro zmizne. Stačí ju položiť na bok prestieradla a nezabudnúť ju používať. Výsledkom bude, že vaša dovolenka bude skôr časom oddychu než zbytočného stresu.

Ako prekabátiť zlodejov na pláži?

Pláž a obľúbené turistické destinácie sú plné podvodníkov, ktorí nemajú dobré úmysly. Je dôležité sa pred odchodom riadne chrániť. Jednoducho si vezmite prázdny pohár a pomocou horúceho lepidla nalepte na vrchnú časť viečka tenisovú loptičku. Na pláži vykopte jamu a potom do nej vložte pohár (do ktorého ukryjete peniaze alebo telefón) a zasypte ho zeminou tak, aby bola viditeľná len loptička. Takto sa vyhnete krádeži.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *