Na Slovensko sa nebezpečne ženie víchrica Linus. V mestách čakajte vietor a sneženie

burka 2

V nasledujúcich dňoch sa Európa musí pripraviť na zimné počasie, ktoré tento rok prichádza s plnou silou. Do kontinentu mieri ďalšia víchrica, a v niektorých krajinách dokonca orkán, ktorý prináša nielen silný vietor, ale aj výrazné ochladenie.

Tento extrémny jav, ako informuje iMeteo, nesie meno LINUS a je očakávaný najmä vo vnútrozemí Európy, vrátane Slovenska.

Z hľadiska tlakovej níže, ktorá sa formuje nad Atlantikom, bude najvýraznejší vplyv na počasie v Európe od štvrtka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Predpoveď na leto 2024 hovorí, aby sme sa pripravili na takéto extrémne teploty

Vietor sa bude postupne zosilňovať a podľa predpovedí meteorológov z iMeteo bude vrcholiť v piatok a sobotu. Hoci sa neočakáva, že vietor spôsobí značné škody, môže dosiahnuť rýchlosť až 80 km/h, v horských oblastiach dokonca viac ako 100 km/h.

Okrem vetra prinesie tlaková níž aj výrazný pokles teplôt a snehové zrážky. Tento rok tak bude snežiť aj v mestských oblastiach, ktoré ešte sneh nezažili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Spíte pod takýmto vankúšom? Radšej ho vyhoďte, takto si škodíte

Najmä na severe a možno na východe krajiny sa očakáva sneh, pričom hranica sneženia klesne v noci z piatka na sobotu na 500 metrov nadmorskej výšky. V nižších polohách však snehová pokrývka pravdepodobne nevznikne.

Vzhľadom na tieto predpovede sa odporúča obyvateľom byť pripravení na zmeny počasia a sledovať aktuálne informácie od meteorológov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *