Po pečení by ste mali vedieť, či nechať otvorené dvierka na šporáku. Robíte to?

sporak

Vo vnútri rúry sa usadzujú nečistoty a vodný kameň a jej čistenie je naozaj náročné. Ako si s tým poradíte? Navrhujeme triviálny spôsob, ako znížiť usadzovanie vodného kameňa vo vašej rúre.

Rúra je základným spotrebičom v každej kuchyni. Používa sa na pečenie, ale aj na ohrievanie jedla, ale v jej vnútri sa hromadí veľa nečistôt.

Existuje však jednoduchý spôsob, ako zabrániť usadzovaniu vodného kameňa. Ako sa to dá urobiť?

Ako zabrániť tvorbe vodného kameňa vo vašej rúre? Vyskúšajte tento trik

Mnohí ľudia nechávajú dvierka rúry po skončení pečenia otvorené alebo pootvorené, aby teplo unikalo do bytu. Je to skvelý spôsob, ako ušetriť energiu, ale ide o viac. Ukazuje sa, že ponechaním otvorených dvierok znížite hromadenie vodného kameňa v rúre, ktorý sa nahromadením upcháva systémy zariadenia a v konečnom dôsledku môže spotrebič zničiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Piť túto šťavu je ako poklad pre telo. Tie učínky sú úžasné

Ak otvoríte dvierka, vnútorný priestor sa ochladí na izbovú teplotu a vodný kameň sa nebude tvoriť. Nezabudnite tiež, že ak chcete vyčistiť vnútro, musíte počkať, kým rúra nevychladne.

Ako vyčistiť vnútro rúry od mastnoty? Budete potrebovať výrobky z vašej kuchynskej skrinky

Skvelým spôsobom, ako sa zbaviť zaschnutej mastnoty a iných nečistôt z rúry, je použiť ocot a citrón. Do rúry na pečenie nalejte vodu, prihoďte polovicu citróna a pridajte pol čajovej lyžičky octu. Vložte rúru na 100 stupňov a 20 minút. Po uplynutí tohto času nádobu vyberte. Zmes zmäkčí zaschnutú mastnotu a nečistoty ľahko vyberiete špongiou alebo handričkou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pestujete papriky, uhorky alebo paradajky? Táto živina ich posilní

Ak chcete vyčistiť dvierka rúry, posypte škvrny jedlou sódou a vytlačte šťavu z druhej polovice citróna. Nechajte chvíľu pôsobiť a potom zvyšky pozbierajte handričkou alebo papierovou utierkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *