Lekár prezradil, čo sa stane, keď budete jesť každý deň huby

huby ucinky

Len jedna položka posilňuje imunitu, tvrdí doktor Skoczylas vo svojom najnovšom videu. Ktoré potraviny majú túto silu? Sú to dobre známe a obľúbené huby. Tieto nenápadné huby skrývajú úžasné tajomstvo podporujúce zdravie, ktorého účinok vysvetľuje spomínaný odborník.

Asi každý z nás si z času na čas rád pripraví jedlo, v ktorom hrajú dôležitú úlohu huby. Áno, stáva sa to, aj keď objektívne povedané, nie veľmi často. Tieto chutné huby totiž postihol akýsi paradox.

Huby sú z hľadiska zdraviu prospešných vlastností úplne výnimočné. O ich účinkoch a neuveriteľnom vplyve na imunitu nedávno hovoril populárny výživový poradca na YouTube Dr. Marek Skoczylas. Slová odborníka sú veľmi pôsobivé.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zapáchajú nakladané uhorky a majú horkú chuť? Všetko kvôli bežnej chybe

Huby pod doktorovou lupou

Doktor Marek Skoczylas hneď na začiatku svojho videa prezrádza, že jeho názor na huby je mimoriadne pozitívny:

Už jeden kúsok tejto obyčajnej huby spôsobí, že vaše telo bude oveľa účinnejšie ničiť vírusy a baktérie, a vy tak budete odolnejší voči chorobám.

Čo je na hubách také úžasné, že ich vplyv na ľudský organizmus je taký nadpozemský? Prečo by sme po nich mali siahnuť práve na jeseň a v zime? Doktor Skoczylas to hovorí otvorene a na základe konkrétnych vedeckých štúdií.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obyčajnú vodu nestačí piť počas horúčav. Hydratujte sa tým, čo máte všetci doma

Ako odborník ubezpečil, huby majú pozitívny vplyv na tzv. slizničnú imunitu, presnejšie na imunoglobulíny – protilátky, ktoré ničia vírusy a baktérie na povrchu sliznice. Vďaka hubám sa produkcia týchto molekúl výrazne zvyšuje a celý proces sa udržiava dlhodobo. Zjednodušene povedané, po týždni konzumácie húb získame až dva týždne imunity.

Doktor Skoczylas tiež správne upozornil, že zatiaľ čo lesné huby by nemali jesť deti, šampiňóny – ako kultivovaný produkt – sa môžu podávať po 6. mesiaci veku. Spôsob odolnosti pre tých, ktorí to najviac potrebujú? Nám to znie priam fantasticky!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *