Na Slovensko sa rutí Chappu! Máme čakať silné búrky a blesky, v týchto dňoch

burky slovensko

Náhle zhoršenie počasia sa blíži k našej krajine. Podľa informácií iMeteo.sk sa nad Stredozemným morom formuje výrazná tlaková níž, ktorá už v utorok začne ovplyvňovať počasie na našom území. Očakáva sa, že táto tlaková níž prinesie so sebou bleskové povodne, búrky a výdatný dážď.

Už v týchto chvíľach sa nad Stredomorím prehlbuje tlaková níž. ktorú nemeckí meteorológovia pomenovali Chappu.

„Prvá zrážková vlna sa už v utorok ráno dostane do Talianska a do oblasti Balkánu. Okolo poludnia začnú zrážky postupovať nad našu oblasť a popoludní by sa malo postupne od juhu rozpršať aj na Slovensku,“ dodáva iMeteo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Chcete najsilnejšiu zeleninu? Nakŕmte ju špeciálnym hnojivom, ktoré si vyrobíte sami

Od utorka do štvrtka sa k nám budú postupne valiť zrážky a búrky, ktoré budú mať aj intenzívny charakter. Najzaujímavejšia situácia sa očakáva v noci z utorka na stredu, kedy by mohlo dôjsť k rozsiahlym a výdatným zrážkam. Niektoré oblasti by mohli zaznamenať až 10 mm zrážok za hodinu.

Je dôležité zdôrazniť, že táto nepriaznivá situácia by nemusela byť ukončená v stredu, pretože očakáva sa, že zrážky budú pokračovať až do štvrtka. V týchto dňoch by k nám mohli prichádzať zrážkové vlny a búrky, ktoré prinesú desiatky milimetrov zrážok.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ľudia si dávajú toaletný papier do skrine. Trik zachraňuje domácnosti

Je ťažké predikovať, kde spadne najviac zrážok, ale najpravdepodobnejšie by sa mohlo jednať o juh a západ Slovenska. Vzhľadom na situáciu by sme mali byť opatrní a pripraviť sa na možné povodne a búrky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *