Na Slovensko sa údajne posiela choré prebalené ukrajinské mäso na predaj, tvrdí poslanec

prebalene ukrajinske maso

Slovenský poslanec Patrick Linhart opäť šokoval verejnosť. Tento raz však nebolo dôvodom jeho kontroverzné vystúpenie, ale jeho odhalenia týkajúce sa predaja rôznych závadných produktov a kontaminovaného obilia z Ukrajiny. Informácie priniesol portál eReport.sk.

Linhart, po zistení alarmujúcich informácií, inicioval zasadnutie mimoriadneho pôdohospodárskeho výboru Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR), kde žiadal prezentáciu výsledkov kontrol zo strany Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS). Jeho cieľom bolo upozorniť na vážne problémy s prebaľovaním a distribúciou nebezpečných produktov.

Jeden zo zamestnancov ŠVPS sa pravdepodobne podieľa na prebaľovaní kurčiat z Ukrajiny a Poľska na Slovensku. Tieto produkty, ktoré obsahujú salmonelózu, boli dokonca poslané do škôl a škôlok. Linhart cituje výpovede niekoľkých zamestnancov firmy, ktorí túto informáciu potvrdili.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Trik ako nájsť v obchode tie najsladšie jablká. Všimnite si toto

„Výbor sa konal na základe iniciatívy preto, lebo sme odhalili, že pravdepodobne jeden zo zamestnancov Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) napomáha firme, ktorá dlhodobo prebaľuje kurčatá z Ukrajiny a z Poľska na Slovensku. Tieto produkty boli dokonca poslané i do škôl a škôlok kurčatá, ktoré mali byť vyradené a obsahovali salmonelózu. Toto je bohužiaľ skutočnosť. Vyplýva to z výpovedí niekoľkých zamestnancov danej firmy,“ uvádza poslanec, píše eReport.sk

Linhart výboru NR SR predvolal ministra a riaditeľov ŠVPS, ktorí sú zodpovední za túto oblasť. Bohužiaľ, minister sa nezúčastnil zasadnutia a poslal len štátneho tajomníka, ktorý poskytol len základné informácie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nápoj, ktorý hydratuje lepšie ako voda. Vedeli ste to?

Okrem toho sa Linhart zaoberal aj kontaminovaným obilím z Ukrajiny, ktoré sa používa na výrobu múky, distribuovanú v obchodoch po celej krajine. V tejto súvislosti vyšetrovateľské orgány preverujú podozrenia, že firma zodpovedná za tieto dodávky je zapletená do nezákonných aktivít. Linhart zdôrazňuje, že je nevyhnutné mať jasné dôkazy, aby sa takáto firma mohla potrestať.

Poslanec preto podal trestné oznámenie a polícia sa teraz zaoberá všetkými okolnosťami týkajúcimi sa týchto závažných prípadov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *