Na Slovensku udrela zima! V týchto častiach čakajte sneženie a mráz

zima sneh pocasie slovensko

Po teplom víkendovom počasí, ktoré v mnohých regiónoch Slovenska evokovalo jarnú atmosféru, sa s príchodom nového týždňa oteplenie náhle skončilo. Pondelok priniesol na Slovensko výrazné ochladenie, ktoré v niektorých oblastiach sprevádzalo dokonca aj sneženie.

Teplé jarné dni sú za nami, aspoň na najbližšiu dobu. V pondelok teploty nepresiahli hranicu +12 °C, čo signalizuje výrazný pokles oproti predchádzajúcim dniam. Ranné a dopoludňajšie hodiny dokonca priniesli na niektoré miesta sneženie, čo je v tejto dobe roka pre mnohých prekvapením.

Podľa meteorologického portálu imeteo.sk, chladné počasie bude na Slovensku prevládať až do stredy. Tlaková níž, ktorá sa momentálne nachádza nad našou oblasťou, prináša do regiónu veľmi studený vzduch. Tento prílev chladu spôsobil, že teploty počas predošlej noci klesli až na takmer -9 °C.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zaradiť do každodenného jedálnička. Cholesterol začne klesať v krátkom čase

Noc z pondelka na utorok prinesie ešte nižšie teploty, s očakávanými hodnotami medzi -1 až -6 °C. Vo väčšine regiónov Slovenska sa teda môžeme pripraviť na mrazivé rána. Obzvlášť chladno bude na strednom Slovensku a v oblasti Spiša, kde teploty môžu miestami klesnúť až na -4 až -9 °C.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) varuje pred mrazom počas vegetačného obdobia vo viacerých okresoch a vydal výstrahu prvého stupňa, platnú od polnoci do 8:00 ráno. Mrazy, ktoré sú očakávané aj v nížinách s teplotami od 0 do -3 °C, predstavujú hrozbu najmä pre kvitnúce ovocné stromy.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Obyvatelia Slovenska by mali byť na tieto zmeny pripravení a zabezpečiť adekvátnu ochranu pre svoje rastliny a záhrady. Aj keď sa jar na chvíľu ukázala v plnej kráse, aktuálne počasie pripomína, že zima sa ešte úplne nevzdala svojho vplyvu na našu krajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *