Nabrúste si nôž bez brúsky touto fintou, ktorá vás šokuje. Je to tak ľahké

noz

Ostrý nôž je v kuchyni nevyhnutný. Umožní vám ľahko pripraviť pokrmy. Každý, kto sa niekedy pokúšal krájať niečo tupým nožom, vie, že je to namáhavá a ťažká úloha. Aby ste sa vyhli problémom, pozrite si, ako naostriť nože. Nepotrebujete na to špeciálne nástroje.

Tupý nôž je skutočnou nočnou morou. Krájanie sa stáva náročným bez ohľadu na výrobok. Vie to šéfkuchár aj amatér. Z tohto dôvodu sa oplatí starať sa o stav svojich nožov a predovšetkým ich správne brúsiť.

Najlepším nástrojom na to je špeciálna brúska alebo brúsny kameň a mnohí ľudia tiež zverujú svoje nože do rúk odborníkov. Nie vždy však máme po ruke nástroje alebo prostriedky na to, aby sme si mohli zaplatiť profesionála. Čo potom? Na pomoc prichádzajú spoľahlivé triky.

Privádza vás tupý nôž do šialenstva? Máme na to geniálny a jednoduchý trik

Na nabrúsenie nožov nepotrebujete brúsky. Ukázalo sa, že to môžete urobiť rovnako dobre pomocou šálky alebo misky. Toto je jeden z najobľúbenejších trikov. Kľúčom je, že nádoba by mala byť keramická a neglazovaná. Ako na to. Brúsenie noža pomocou hrnčeka predviedol tiktoker Armen Adamjan, známy na internete ako creative_explained.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa stane s vašim telom, keď zjete červivé čerešne

Tajomstvo spočíva v nastavení noža pod správnym uhlom 20-30 stupňov k šálke. Otočte šálku hore dnom, položte nôž do správnej polohy a začnite pohybovať ostrím po nádobe. Zopakujte to niekoľko alebo niekoľko desiatokkrát na oboch stranách noža. Opäť bude ostrý ako britva.

Ako nabrúsiť nože bez brúsky? Všetko, čo potrebujete, je kúsok hliníkovej fólie

Toto nie je jediný domáci spôsob, ako nabrúsiť nôž. Ďalším spôsobom je nabrúsiť ho pomocou… parapetu. Aj keď to znie zvláštne, funguje to. Nezabudnite však, že nie každý okenný parapet bude fungovať. Kamenné budú fungovať. Stačí, ak nôž niekoľkokrát potriete o hranu kamenného parapetu a uistíte sa, že je naklonený približne pod uhlom 30 stupňov. Potom nôž umyte. Nemáte po ruke brúsku, kamenný parapet a keramický pohár? Žiadny problém. Nôž môžete naostriť aj kúskom hliníkovej fólie. Tento trik však bude fungovať pre malý nôž, ktorý ešte nie je úplne tupý. Môžete to urobiť dvoma spôsobmi: zrolujte fóliu do guľôčky a nasuňte ju na ostrie, alebo začnite fóliu nožom „krájať“ na tenké pásiky.

@creative_explained Knife Sharpening Trick 🙌🤩 #knife #hack #trick #lifehack #kitchen #cookinghacks #magic #learnfromme #alwayslearning #foryou #fyp #diy #lifehacks #tip ♬ original sound – creative explained

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *