Prvý sneh tu nebude dlho. Od nového týždňa sa má opäť otepliť. Vieme kde a koľko

pocasie sneh

Čerstvý sneh pokryl v nedeľu ráno niektoré slovenské cesty. Táto náhla zmena počasia priniesla snehové zrážky, ktoré sú dôsledkom chladného vzduchu prúdiaceho od severozápadu.

Sneženie, ktoré pokračovalo až do ranných hodín, spôsobilo, že hranica snehových zrážok klesla na nadmorskú výšku 600 metrov, čo je výnimočné aj pre menej vysoké oblasti.

Slovenská správa ciest zaznamenala snehovú pokrývku s hrúbkou 1 až 2 cm na viacerých úsekoch, vrátane cesty II/578 od Skalky po Kremnicu a na ceste II/542 medzi Spišskou Belou a Spišskou Starou Vsou.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode ich obchádzame. Čistia črevá ako vysávač a brucho je ploché

Zaznamenaný bol aj kašovitý sneh na horskom priechode Podspády a v oblasti Tatranskej Javoriny.

Toto snehové prekvapenie však nebude trvať dlho. Počas nedele sa očakávajú dažďové prehánky, hlavne na severe a východe krajiny, pričom sneženie sa predpokladá nad nadmorskou výškou 700 metrov, podľa predpovedí imeteo.sk.

Denné maximálne teploty sa budú pohybovať medzi 5 °C a 10 °C, pričom v chladnejších oblastiach Oravy a pod Tatrami sa teploty môžu pohybovať okolo 3 °C.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Potrite sa týmto olejom a komáre vás budú obchádzať

Od pondelka by malo prísť mierne otepľovanie, keď slabnúci výbežok vyššieho tlaku vzduchu z juhu a teplý front západu prinesú do strednej Európy zvýšenie teplôt, čo posunie hranicu sneženia opäť do vyšších polôh.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *