Nahrejte panvicu a nasypte na ňu dostatok soli. Bude znovu ako nová, nepoškriabaná

sol na panvici

Ohrievame a smažíme na nej jedlo, takže sa používa aj niekoľkokrát denne. Výsledkom je, že po krátkom čase už nevyzerá tak dobre ako na začiatku. Navrhujeme, ako zachrániť poškriabanú panvicu.

Panvica má svoje obmedzenia, čo znamená, že nemôže vydržať večne. Pre jej trvanlivosť je dôležitá správna a pravidelná starostlivosť. Často sa stane, že sa panvica počas varenia pripáli, alebo ešte horšie, na jej povrchu sa objavia nevzhľadné škrabance a stratí svoje vlastnosti. Namiesto vyhodenia panvice do koša však vyskúšajte túto metódu.

Ako zachrániť poškriabanú panvicu?

Pre mnohých je poškriabaná panvica na pečenie skutočnou nočnou morou, pretože sa zle používa a ešte horšie umýva. Zvyčajne sme si za to vinní sami, pretože na miešanie alebo otáčanie jedla používame nesprávne nástroje, čím poškriabeme jej povrch.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Jedzte denne túto zeleninu. Vyčistí vám čreva a zlepší pokožku

Našťastie sa ukazuje, že to nie je koniec jeho používania, pretože sa dá ľahko a bez väčšej námahy obnoviť. Stačí panvicu dôkladne umyť a potom povlak osušiť papierovou utierkou. Ďalším krokom je panvicu zohriať a nasypať na ňu veľké množstvo soli.

Načasovanie hrá pri tomto triku kľúčovú úlohu, preto počkajte, kým soľ nezhnedne, a po niekoľkých minútach ju utrite utierkou. Táto metóda sa osvedčí pri panviciach z liatiny a hliníka. Tento trik sa však neodporúča pre panvice vyrobené z teflónu.

@s_lou92 Frying pan hack if it sticks. #LiftLockPop #moneysavingtips #cleaninghacks #deepclean #cleaningaccount #fryingpan #fyp #foryou #tablesalt ♬ original sound – Sophie Louise

Čo na pripálenú panvicu?

Druhým nepríjemným problémom s panvicami je, že sa rady pripália. Zvyčajne sa to stane vtedy, keď to najmenej čakáme, našou nepozornosťou. Vtedy by ste mali konať rýchlo a ešte teplú panvicu namočiť do roztoku vody a prostriedku na umývanie riadu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto je posledný termín na sadenie týchto rastlín a byliniek. Nezabudnite na to

Vďaka tomu sa nečistoty pekne nasiaknu, čo uľahčí jej čistenie. Často je však špina taká odolná, že trvá niekoľko hodín, kým sa zbavíte pripálených zvyškov z panvice, a nikto sa nerád namáha. Preto stačí pripraviť zmes 2 polievkových lyžíc octu a 1/2 šálky vody, ktorá bude dobre fungovať na všetky nelakované povrchy. Namočte do nej panvice na niekoľko minút a až potom ich umyte ako bežnú panvicu. Pripálené škvrny zmiznú v krátkom čase.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *