• 31 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 4minúty čítania

Začnite týmto umývať okná a vaši susedia vám budú závidieť

Začnite týmto umývať okná a vaši susedia vám budú závidieť

Umývanie okien zvyčajne predchádza významným cirkevným sviatkom, ale oplatí sa umývať okná pravidelnejšie a nielen príležitostne. Odporúčame, čím okná vyčistiť, aby boli ako zrkadlo.

Každý má svoju obľúbenú techniku čistenia okien a skiel, ktorá prináša najlepšie výsledky. Nie každý však túto povinnosť robí rád, čo spôsobuje, že okná vyzerajú čoraz menej esteticky a vidíme cez ne čoraz menej. Na to však existuje liek z kuchynskej linky, ktorý stojí drobné.

Čím umývate okná vy?

Túto otázku si kladie každý, kto čelí tejto časovo náročnej úlohe. Oplatí sa zavrhnúť všetky chemické prostriedky, ktoré poskytujú slabé výsledky a sú drahé.

Okrem toho ich musíte použiť veľa, aby ste okno vyčistili. Preto namiesto toho, aby ste platili veľké peniaze za slabé špecifiká, pripravte si ich sami z toho, čo máte doma po ruke. Väčšina domácich produktov má jednoduché zloženie a nepoškodí plast, z ktorého je vaše okno vyrobené.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite pohár so soľou a dajte ju do rohu miestnosti. Úžasný trik zachránil tisíce domácností

Navyše sú bezpečné pre naše zdravie. Do fľaše naplnenej 1 litrom vody pridajte 1 polievkovú lyžicu zemiakového škrobu a miešajte, kým sa úplne nerozpustí. Až keď sa zložky spoja, nalejte ho do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte na povrch okna. Škrob má rozpúšťacie a mastnotu pohlcujúce vlastnosti, vďaka ktorým špina v priebehu niekoľkých minút nadobro zmizne.

Čistič skla bez šmúh?

Sklo je vlastne najdôležitejšia časť okna, cez ktorú môžeme obdivovať svet okolo nás. Stojí za to venovať im osobitnú starostlivosť, pretože na ne pôsobia meniace sa poveternostné podmienky a usadzujú sa na nich iné látky. Po krátkom čase si všimnete prach, vlhké škvrny a dokonca aj piesok. Tých sa bežnými prípravkami ťažko zbavuje, preto použite niečo silnejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Citrón zalejte octom a vytvoríte si domáci zázrak

Pridajte niekoľko kvapiek prostriedku na umývanie riadu do 500 ml horúcej vody (najlepšie destilovanej, ale rovnako dobre bude fungovať aj obyčajná voda). Táto zmes odstráni všetky zaschnuté nečistoty a mastnotu, ktoré pokryli okná. Po zmiešaní vody a čistiaceho prostriedku nalejte zmes do fľaše s rozprašovačom a začnite čistiť okná. Už po niekoľkých ťahoch si všimnete neuveriteľný rozdiel a po vyleštení bude sklo ako zrkadlo.

Podobné články

Nemka ukázala, ako ľahko umýva okná. Pridajte len toto vo vody a susedia vám budú závidieť

Nemka ukázala, ako ľahko umýva okná.…

Umývanie okien je pre mnohých ľudí…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *