• 31 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Ľudia sa začínajú sprchovať s cukrom. Prečo to robia?

Ľudia sa začínajú sprchovať s cukrom. Prečo to robia?

Každý z nás má v kuchyni cukor. Denne ho pridávame do čaju alebo koláčov, ale má aj iné využitie. Stačí, ak si trochu nasypete do šampónu, a môžete sa tešiť z vlasov, akoby ste ich ošetrili v drahom salóne.

Starostlivosť o vlasy nie je len o používaní masiek a kondicionérov, ale aj o starostlivosť o pokožku hlavy. Okrem výberu správneho šampónu je dôležitý aj pravidelný peeling. Na pokožke hlavy sa usadzuje maz, nečistoty a tiež zvyšky zo stylingových prípravkov. Na pomoc prichádza domáci peeling. Potrebujete len dva produkty: šampón a cukor.

Cukrový peeling. Ako si ho vyrobiť doma?

Suchá pokožka hlavy môže byť dôsledkom nesprávnej starostlivosti. S týmto problémom môžete navštíviť trichológa, ale najprv sa oplatí vyskúšať očistiť si hlavu domácou zmesou. K štandardnému množstvu šampónu, ktorý používate na umývanie vlasov, pridajte čajovú lyžičku cukru. Zmiešajte, naneste na hlavu a dôkladne vmasírujte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Kedy vysádzať maliny? Vezmite si rýľ! Správny dátum sa rýchlo blíži

Opláchnite vlažnou vodou. Môžete použiť biely aj hnedý cukor. Cukrový peeling dôkladne odlupuje odumretú pokožku, ľahko sa oplachuje a nezanecháva na vlasoch žiadne zvyšky. Cukor môžete nahradiť aj jemnou soľou, ktorá je skvelá na mastné vlasy.

Pridajte ju do šampónu a umyte si hlavu. Okamžitý účinok

Rozdiel pocítite okamžite po umytí vlasov šampónom s cukrom. Vaše vlasy budú ľahké, svieže a príjemné na dotyk. Zároveň získajú objem a stanú sa nadýchanejšími. Šampón tiež urýchľuje rast vlasov, posilňuje vlasové korienky a brzdí vypadávanie vlasov.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zapnite túto vec pred praním a ušetríte aj 200€ ročne. Má to už skoro každá práčka

Túto kúru sa odporúča opakovať každé 3 – 4 umývania. Dosiahnete tak najlepšie výsledky a udržíte vlasy a pokožku hlavy v skvelej kondícii. Nepresvedčil vás cukrový peeling? Namiesto toho si urobte kávový peeling. Zmiešajte trochu šampónu s 3 lyžicami kávovej usadeniny, naneste na hlavu, vmasírujte a dôkladne opláchnite. Nezabudnite si však najprv urobiť alergický test na malom kúsku pokožky.

Podobné články

Nemusíte si každý deň umývať celé telo. Tieto časti si však umývajte denne

Nemusíte si každý deň umývať celé…

O dôležitosti každodennej hygieny vie zvyčajne…
Ak sa chcete sprchovať počas búrky, radšej si to dvakrát rozmyslite. Mohlo by vás to stáť veľa

Ak sa chcete sprchovať počas búrky,…

Domov je najbezpečnejšie miesto, kde môžeme…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *