Ľudia sa začínajú sprchovať s cukrom. Prečo to robia?

pexels pixabay 161502

Každý z nás má v kuchyni cukor. Denne ho pridávame do čaju alebo koláčov, ale má aj iné využitie. Stačí, ak si trochu nasypete do šampónu, a môžete sa tešiť z vlasov, akoby ste ich ošetrili v drahom salóne.

Starostlivosť o vlasy nie je len o používaní masiek a kondicionérov, ale aj o starostlivosť o pokožku hlavy. Okrem výberu správneho šampónu je dôležitý aj pravidelný peeling. Na pokožke hlavy sa usadzuje maz, nečistoty a tiež zvyšky zo stylingových prípravkov. Na pomoc prichádza domáci peeling. Potrebujete len dva produkty: šampón a cukor.

Cukrový peeling. Ako si ho vyrobiť doma?

Suchá pokožka hlavy môže byť dôsledkom nesprávnej starostlivosti. S týmto problémom môžete navštíviť trichológa, ale najprv sa oplatí vyskúšať očistiť si hlavu domácou zmesou. K štandardnému množstvu šampónu, ktorý používate na umývanie vlasov, pridajte čajovú lyžičku cukru. Zmiešajte, naneste na hlavu a dôkladne vmasírujte.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci ak idete na dovolenku pozor! Takto si zlodeji označujú domy

Opláchnite vlažnou vodou. Môžete použiť biely aj hnedý cukor. Cukrový peeling dôkladne odlupuje odumretú pokožku, ľahko sa oplachuje a nezanecháva na vlasoch žiadne zvyšky. Cukor môžete nahradiť aj jemnou soľou, ktorá je skvelá na mastné vlasy.

Pridajte ju do šampónu a umyte si hlavu. Okamžitý účinok

Rozdiel pocítite okamžite po umytí vlasov šampónom s cukrom. Vaše vlasy budú ľahké, svieže a príjemné na dotyk. Zároveň získajú objem a stanú sa nadýchanejšími. Šampón tiež urýchľuje rast vlasov, posilňuje vlasové korienky a brzdí vypadávanie vlasov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Teraz je čas rozmixovať toto ovocie a piť denne. Napraví tlak a začnete chudnúť

Túto kúru sa odporúča opakovať každé 3 – 4 umývania. Dosiahnete tak najlepšie výsledky a udržíte vlasy a pokožku hlavy v skvelej kondícii. Nepresvedčil vás cukrový peeling? Namiesto toho si urobte kávový peeling. Zmiešajte trochu šampónu s 3 lyžicami kávovej usadeniny, naneste na hlavu, vmasírujte a dôkladne opláchnite. Nezabudnite si však najprv urobiť alergický test na malom kúsku pokožky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *