Najlepší spôsob ako sa zbaviť vodného kameňa. Ľudia to až nechápu

vodny kamen

Vodný kameň v rýchlovarnej kanvici, vnútri práčky alebo umývačky riadu alebo na kohútikoch pri umývadlách a dreze. Vyzerá škaredo a je potrebné ho pravidelne čistiť. Čistenie sprchovacieho kúta a sanitárnej keramiky v kúpeľni je určite veľká námaha. Poradíme vám, ako na to.

Ekologické čistiace prostriedky

Na trhu je množstvo chemických čistiacich prostriedkov s rôznou účinnosťou. Máte možnosť nájsť si svoju obľúbenú značku, alebo staviť na lacné a čisto prírodné prostriedky na odstraňovanie vodného kameňa. Mnohé z nich sa bežne nachádzajú vo vašej chladničke alebo špajzi. Hneď ako uvidíte na dverách sprchovacieho kúta nepríjemný film vodného kameňa, siahnite po obyčajnom zemiaku. Zemiak odstráni vápenaté a uhličitanové ióny, ktoré sa nachádzajú v tvrdej vode.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toľko vajec jedzte denne a začnete chudnúť. Toto si však zapamätajte

Rozrežte surový zemiak na polovicu a dôkladne ním potrite dvere obrazovky. Zemiak uvoľňuje škrob, ktorý odstraňuje vodný kameň a dodáva povrchu impregnačný povlak. Po vyčistení opláchnite dvierka vlažnou vodou, uvidíte, že kvapky vody okamžite stečú.

Čistenie s citrónom

Rozrežte citrón na polovicu a použite ho na čistenie sprchových zásten, alebo vodovodných batérií. Ak potrebujete ošetriť väčšie plochy, postriekajte ich roztokom bieleho octu a vody.

Citrón je ideálnym čistiacim prostriedkom na zašlé kuchynské drezy a dokáže vybieliť biele povrchy.

Vodovodné batérie by sa mali čistiť zriedenou citrónovou šťavou. Na odolné škvrny si pripravte zábal z obväzov alebo kuchynských utierok. Naneste roztok citrónovej šťavy a nechajte pôsobiť niekoľko hodín.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Upchaté sitká batérií

Vodovodné batérie sú vybavené sitkami na úsporu vody. Keď sú upchaté, voda strieka do strán a znečisťuje zrkadlo a umývadlo. Pravidelne čistite sitká na batériách. Najskôr je potrebné uvoľniť hlavicu pomocou kľúča a sitko dôkladne opláchnuť. Potom ho na niekoľko hodín namočte do roztoku vody a octu.

Svieža kúpeľňa

Kúpeľňa je miestnosť, ktorá je ohrozená príliš vysokou vlhkosťou. Pomôže vám s tým miska so soľou umiestnená na poličke. Ak ju budete pravidelne vymieňať, bude absorbovať prebytočnú vlhkosť. Môžete použiť aj špeciálne vonné soli.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *