Česi našli spôsob, ako ušetriť na kúrení pomocou tejto fólie

folia

Potravinovú fóliu nájdete takmer v každej domácnosti. Väčšina ľudí ju podľa jej názvu používa na balenie potravín. Má však veľmi široké využitie. Možno vám doma už dlho leží a vy neviete, čo s ňou. Vyskúšajte niekoľko osvedčených tipov, ktoré vás presvedčia, že je to všestranný pomocník.

Udržujte potraviny čerstvé

Hlavnou funkciou tejto fólie je chrániť potraviny pred pokazením. Môžete z nej vytvoriť alternatívny obal na škatule, z ktorých ste stratili veko. Skvele sa hodí aj ako náhradné viečka na poháre. Môžete do nich zapichnúť slamky a deti už nebudú pľuť alebo prevracať poháre.

Neporovnateľná je aj ich schopnosť bojovať proti nežiaducemu hmyzu. Vyrobte si domácu octovú pascu. Potrebujete len pohár, jablčný ocot alebo citrónovú šťavu a fóliu. Na dno pohára nalejte šťavu alebo ocot a zakryte ho fóliou. Do fólie urobte niekoľko dier. Muchy sa budú môcť dostať dovnútra, ale nebude možné, aby sa dostali von.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Je to tu! Na Slovensko mieria takéto horúčavy. Tu bude peklo

Banány stále dozrievajú

Hoci sme o potravinách už písali, banány si zaslúžia vlastnú kapitolu. Možno ste si všimli, že niektoré obchody balia konce banánov, ale nikdy ste sa nezamýšľali, na čo to slúži? Je to veľmi jednoduché. Zabalením v mieste zberu sa zabezpečí, že nedozrejú. Ak teda kúpite veľký trs, ktorý nestihnete zjesť, skúste to. Banány však neoddeľujte, musíte zabaliť celý trs. Keď ich od seba odtrhnete, rýchlejšie zhnednú.

Dlhšia životnosť kvetov

Zdá sa vám, že vaše rezané kvety príliš rýchlo vädnú a nepomôže vám ani špeciálna zmes, ktorú pridávate do zálievky? Ak chcete predĺžiť ich životnosť, namočte do vody kúsok savého papiera, ideálne kuchynskú papierovú utierku, a položte ho na kus potravinárskej fólie. Potom ním kyticu zabaľte. Voda sa dostane priamo k stonkám a aj pri preprave zabezpečí dlhšiu životnosť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mnoho Slovákov pije tento čaj, pretože si myslia, že je zdravý. Devastuje pečeň

Už žiadny únik teploty

Nachádzame sa vo veľmi ťažkej dobe a väčšina z nás hľadá každý pohodlný spôsob, ako ušetriť peniaze. Jedným z takýchto spôsobov je aj potravinová fólia, ktorá vám pomôže. Jej použitie oceníte najmä vtedy, keď nemáte dobre izolované alebo upravené okná. Ak vám do bytu fúka, nájdite medzery, cez ktoré do bytu prúdi vzduch, a do medzier vtlačte vrstvenú fóliu, ktorá zabezpečí izoláciu. Po niekoľkých týždňoch fóliu vymeňte, aby účinok vydržal čo najdlhšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *