V Bratislave vznikla ohradená kolónia bezdomovcov a narkomanov

bezdomovci bratislava

Na okraji bratislavskej mestskej časti Ružinov sa v nedávnej dobe objavila nová kolónia, ktorá privolala pozornosť obyvateľov i médií. V tejto kolónii žije niekoľko desiatok ľudí v provizórnych podmienkach, pričom mnohí z nich sú závislí od drog. Starosta mestskej časti, Martin Chren, varuje, že s príchodom nových obyvateľov z iných lokalít sa zvýšila aj kriminalita v okolí. Píše o tom portál RTVS na svojom webe.

Podľa informácií od starostu ide najmä o ľudí, ktorí sa prisťahovali z vedľajšej mestskej časti, známej ako Pentagon, kde je známe zdržiavanie narkomanov a predaj drog. Chren vysvetlil, že títo ľudia hľadali útočisko v Ružinove po tom, ako došlo k policajným zásahom a otvoreniu novej policajnej stanice v ich pôvodnej lokalite.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Ženy po 50-tke by si mali toto striekať na krk, aby vyzerali mladšie

Kolóniu navštívil aj štáb RTVS, ale obyvatelia im neumožnili vstup. V rámci týchto provizórnych podmienok sa nachádza v kolónii aj tehotná žena a maloleté dieťa. Okrem toho je tu prítomných niekoľko osôb s drogovou závislosťou.

Mestská časť Ružinov plánuje prijať opatrenia na zlepšenie situácie. Policajný zbor aj mestskí policajti už intervenovali dvakrát v kolónii, pričom pri týchto zásahoch boli zhabané omamné látky a odcudzené predmety. Starosta tvrdí, že kriminalita a vandalizmus v okolí výrazne vzrástli, a mestská polícia teraz zabezpečuje bezpečnosť v oblasti nielen cez deň, ale aj v noci.

Niektorí obyvatelia kolónie s mestskou časťou spolupracujú a majú záujem o opustenie miesta. No v blízkej budúcnosti by ostatní obyvatelia nemali mať na výber. Mestská časť plánuje vykonať rôzne opatrenia, ako je vyčistenie, presvetlovacie rezy, odstránenie nepovolených stavieb a záhradkárskych búd. Ich cieľom je odstrániť týchto ľudí a zabezpečiť, aby si našli iné miesto na bývanie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Zmiešajte tieto tri zložky a pite pred raňajkami. Boky a brucho začnú miznúť

Sociálni pracovníci vyhľadávajú riešenia, ktoré by ľuďom bez domova umožnili žiť dôstojným spôsobom a zlepšiť svoju situáciu. Navrhujú poskytovanie dostupných sociálnych služieb, ako sú útulky, nocľahárne a denné centrá, kde by mohli tráviť čas zmysluplne. Rovnako by pomohlo aj nájomné bývanie a podpora pri návrate do bežného života prostredníctvom získania práce a osobných dokladov.

Situácia v Ružinove jasne ukazuje, že problém bezdomovectva nie je izolovaným problémom jednej lokality, ale vyžaduje komplexné riešenia a spoluprácu rôznych inštitúcií a občianskych organizácií.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *