Tieto veci si môžete pokojne vziať z hotela a nič sa nestane

hotel

Keď sme na dovolenke alebo na služobnej ceste, musíme sa na niekoľko dní ubytovať v hoteli. V závislosti od jeho štandardu sa v izbe nachádzajú rôzne veci, ktoré sú určené výlučne pre hostí. Vedeli ste, že existuje zoznam vecí, ktoré si môžete beztrestne vziať domov? Nikto vás nebude podozrievať z krádeže. Hotel ponúka svojim návštevníkom množstvo bezplatných „darčekov“.

Keď som bol na dovolenke, vždy ma trápilo, či si toaletné potreby dostupné v kúpeľni môžem vziať so sebou domov. Stávalo sa, že mi nejaký predmet padol do oka, ale nemal som odvahu vziať si ho z kúpeľne. Po rokoch už viem, že niektoré veci v hoteli sú určené pre hostí a je v poriadku si ich vziať.

Keď ste na hotelovej toalete, často vidíte malé fľaštičky so šampónom, kondicionérom alebo krémom. Všetky tieto veci sú určené pre vás a vziať si ich nie je nič zlé. Ak niektorý z produktov použijete, pravdepodobne sa aj tak vyhodí. Takéto malé fľaštičky môžete znovu naplniť a použiť pri ďalšej ceste.

Ďalšou položkou na zozname sú zubné pasty a zubné kefky. Niet pochýb o tom, že takéto príslušenstvo sa pri kontrole okamžite vyhodí. Vezmite si ich so sebou, aby neprišli nazmar. Veľmi podobnou pomôckou, ktorú dostanete z hotela, sú holiace strojčeky. Po použití už nebude pre nikoho praktická, preto je lepšie vziať si ju pri odchode so sebou. To isté platí pre jednorazové hrebene na vlasy. Stačí ich vybrať z obalu a upratovačka ich určite vyhodí.

Čoraz častejšie počuť o minisúpravách na šitie, ktoré nájdete v hotelovej skrinke. Ak si myslíte, že ju potrebujete, nikto vás nebude podozrievať z krádeže. Perá, ceruzky alebo obálky patria výlučne prenajímateľovi, ak chcete, môžete si ich vziať.

Väčšina hotelov ponúka na izbách prístup k rýchlovarnej kanvici, čaju, káve, cukru alebo malému občerstveniu. Aj keď vziať si hotelový hrnček alebo kanvicu nemusí byť najlepší nápad, vziať si vrecúško cukru alebo čokolády nie je zločin.

V izbe sa často nachádza polička s vodou a nápojmi. Ak nie je uvedené, že za výrobok musíte zaplatiť, pokojne si ho doprajte. Papuče a župany sú spornou témou, pretože všetko závisí od politiky miesta, kde ste ubytovaní. Vždy sa môžete spýtať personálu, či si ich môžete vziať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *