Najlepší trik na raňajky. Maslo rozotriete hneď, ako ho vyberiete z chladničky

maslo papier

Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, ktoré vám hneď ráno dodá energiu. Nie je nič chutnejšie ako kúsok čerstvého chleba natretý pravým maslom, ktorý vyvoláva spomienky na detstvo. Realita je však často úplne iná a natieranie masla na chlieb sa mení na skutočnú tragédiu.

Maslo je najzdravším typom nátierky na chlieb a obsahuje množstvo živín, ktoré telo potrebuje. Oplatí sa ho konzumovať a vylúčiť zo svojho jedálnička margaríny, ktoré sa za chutné a zdravé len vydávajú. S maslom sú dva problémy. Prvým je cena, ktorá je už niekoľko rokov neúnosne vysoká. Druhým je jeho tvrdosť. Najlepšie je kupovať maslo v akcii alebo vo väčších množstvách, aby ste nepreplatili za jednu kocku. Ako si však poradiť s natieraním tvrdého masla na chlieb?

Ako si maslo natierať?

Túto otázku si kladie každý, kto si spomenul, že kocku masla vytiahol z chladničky príliš neskoro. Nie je to príjemné ráno a každý pokus o natretie masla na chlieb sa končí katastrofou. Sendviče vyzerajú ako bojové pole, s dierami v chlebe a hrubými hrudkami tvrdého tuku. Vtedy nepomáha hnev a hlasné zaklínanie, ktoré nátierku nezjemní, ale len pokazí náladu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Existuje toľko ľudí, koľko je metód na tvrdé a ťažko sa mastiace maslo na chlebe. Niektorí si myslia, že ho stačí večer vybrať z chladničky, iní radia ohriať ho na pár sekúnd v mikrovlnnej rúre. Iní dávajú maslo na radiátor alebo ho prikryjú teplým tanierom, prípadne ho jednoducho nechajú na stole v maselni. V každom z týchto bláznivých trikov je metóda, pretože vďaka nim je maslo mäkké a bez väčších problémov kĺže po chlebe. V niektorých prípadoch je možné to prehnať, čím sa maslo stane tekutým, čo však nie je zmyslom. Riešením problému je tiež nepoužívať kuchynské strúhadlo a maslo nastrúhať na triesky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mäso, ktoré Slováci úplne podceňujú. Je oveľa zdravšie ako kuracie mäso

Spôsob, ako natierať tvrdé maslo bez noža!

Všetko, čo potrebujete, je maslo, kus fólie, vaše ruky a chlieb. Celý trik spočíva v tom, že tvrdé maslo zabalíte do fólie a vezmete do ruky, potom ho natriete na chlieb. Potom sa tvrdá nátierka rýchlo a ľahko votrie do pórovitej štruktúry chleba, čo vám umožní pridať alebo natrieť ju na tenko. S touto metódou sa každé raňajky stanú potešením!

Táto jednoduchá, ale účinná metóda zaručuje, že maslo bude vždy dokonale natreté na chlebe a ušetrí vám čas a nervy. Nepotrebujete na to nôž, ani nemusíte pamätať na to, aby ste maslo najprv vybrali z chladničky. Tento dômyselný trik je ideálny na každodenné použitie, ale aj na výlety, keď potrebujete niečo vybaviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *