Najlepšie triky ako sa schladiť doma, aj keď nemáte bazén

kupanie v sude

Mnohí z nás sa tešia na letné horúčavy. Keď však prídu, sme z nich unavení a je pre nás ťažké normálne fungovať. Tu je niekoľko tipov, ako sa schladiť počas horúcich dní, keď sa z neba valí teplo (zdroj: genialne)

Každý rok máme vyššie a vyššie letné teploty. Mnohí ľudia si na záhrade zriadia bazén, aby sa ochladili a zabavili deti. Nie každý však má túto možnosť. Napriek tomu existuje niekoľko účinných trikov na okamžité osvieženie.

Kúpeľňa v záhrade?

  • Sprcha v záhrade je rýchlo rastúci populárny spôsob ochladenia. Je to skvelá alternatíva k bazénu, ktorého údržba je nákladná. Tento spôsob je šetrný k životnému prostrediu, pretože využíva slnečnú energiu, ktorá ohrieva vodu na príjemnú teplotu. Vďaka tomu sa ochladzujeme a šetríme účty za vodu a elektrinu. Stačí si v záhradníctve alebo v obchode pre domácich majstrov zakúpiť dažďovú sprchu, niekoľko rúrok a nádobu na vodu a všetko nainštalovať na odľahlom mieste v záhrade. Nezabudnite nádržku na vodu pravidelne dopĺňať.
  • Rovnako účinným spôsobom je aj reverzná sprcha. Potrebujete len drevenú mriežku alebo paletu a niekoľko postrekovačov, ktoré podobne ako vodné fontány vystrelia vodu do výšky niekoľkých metrov.
  • Svoju úlohu splní aj vaňa, najmä stará a pod plotom. Stačí ju trochu vyčistiť a naliať do nej vodu, potom nechať tekutinu zohriať. Vaňu si môžete vyrobiť aj z hliníka, ktorý absorbuje slnečné lúče oveľa rýchlejšie.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zalievajte rastliny týmto zázračným hnojivom. Vyrastú trikrát väčšie

Domáce metódy chladenia

Keď ste ambiciózni a chcete prekvapiť svojich priateľov a susedov, je dobré pripraviť si kreatívne miesto na ochladenie:

  • sudová vaňa je skvelou alternatívou k vani, ktorú nemá každý;
  • bazén z pneumatík je ekologický a bude fungovať rovnako dobre ako štandardný bazén;
  • postrekovač z fľaše nahradí sprchu, stačí záhradná hadica a perforovaná plastová fľaša zavesená na strome;
  • v horúcich dňoch môžete zorganizovať rodinnú hru na striekajúcu vodu, čo je skvelý spôsob, ako sa spojiť ako rodina a osviežiť sa;
  • alebo sa môžete poliať vodou priamo zo záhradnej hadice.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do prania hoďte igelitový sáčok. Funguje to ako sušička

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *